کد خبر : 19489
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۰

شهامت توانمند بودن

شهامت  توانمند بودن

اندیشیدن، به اینکه توانمند باشید و در جستجوی درخشان کردن استعدادهای نهفته خود باشید خود اعتقادی هدفمند است. فلسفه توانمندی و به کاربستن آن اراده قوی و صبر خواهد که هر فردی باید در درون خویش بجوید، باید روان خود را پالایش کنید تا ثمره توانمندی خود را در زندگیتان باچشم بصیرت ببینید. نیروهایی که

اندیشیدن، به اینکه توانمند باشید و در جستجوی درخشان کردن استعدادهای نهفته خود باشید خود اعتقادی هدفمند است. فلسفه توانمندی و به کاربستن آن اراده قوی و صبر خواهد که هر فردی باید در درون خویش بجوید، باید روان خود را پالایش کنید تا ثمره توانمندی خود را در زندگیتان باچشم بصیرت ببینید.
نیروهایی که تولید توانمندی و بکارگیری توانمندی و موفقیت را در ما تقویت می‌کنند را باید بشناسیم که بخش وسیعی از آن نیروی معنوی و گشودن چشم بصیرت است.
یکی از علت‌های پیشرفت جامعه‌های متمدن و مدرن شناخت توانمندی‌های تک تک افرادی است که شهروندان هر شهری از آن کشورها را تشکیل می‌دهد. آنها برای مقابله با فقر بخش توانمندی ذهنی و معنوی خود را شکوفا کرده‌اند، آنها آموخته‌اند که فقر برتری و فضیلت نیست بلکه ذلت و خواری بشر در برابر فائق نیامدن بر مشکلات جامعه خویش است. چنانکه در دین زیبای اسلام صراحتا به ساده زیستی، دوری از تجملات دنیوی تاکید شده است ولی در مسیر نه تفریط نه افراط.
اسلام دوری از تمدن و پیشرفت و سِکون را نمی‌پذیرد بلکه رسا و زیبا راه صحیح توانمندی و مبارزه با فقر معنوی و مالی را به ما می‌آموزد. بیماری‌های روانی، جسمی، جنسی، کودک آزاری ، اعتیاد و… همه زائیده فقر فرهنگی و مالی و نشناختن توانمندی‌های انسان‌های یک جامعه است. قرارگیری هر فرد در جامعه با توجه به توانمندی‌های خویش باعث تشکیل مدینه فاضله خواهد شد.
روح بشر توانمندی و توانگری را در ذات خود می‌داند چرا که خالقش دانا و تواناست. بنابراین اشرف مخلوقات هم قطعا در جستجوی دانایی و توانمندی می‌باشد.
انسان توانمند موفقیت، قدرت، ثروت، آزادگی را برای خود و جامعه‌اش به ارمغان می‌آورد، آرمان جامعه موفق داشتن انسان‌های توانمند و تفکر‌گراست.
برای توانمند بودن ابتدا باید به جستجوی آرامش ذهن و روان خود باشید، رهایی را بیاموزید و قادر باشید در زندگی خود بین هر چیز هماهنگی و پدیده نظم را جاری و ساری کنید.
حضرت دوست دانا و تواناست پس ابتدا دانایی خود را گسترش دهید تا به توانمندی‌های خود برسید. ثروت هم می‌تواند جنبه معنوی و مذهبی داشته باشد چنانکه از صدر اسلام تاکنون می‌دانیم که گروهی از افراد توانمند به فقرا مدد می‌رساند.
زدودن فقر و تنگدستی از جامعه باید در اندیشه و تفکر افراد توانمند باشد که بتواند جامعه را به مدینه فاضله تبدیل کند. منشا وجود مدینه فاضله توانمندی فرد فرد افراد جامعه است . مدیران ، مسئولان ، راهبران ، معلمان، اساتید و… الگوهای توانمندی برای پیشرفت سرعت جامعه‌ای غنی هستند.
فطرت انسان تمایل به گرفتن میراثش که بخشی از حق و حقوق اوست دارد یکی از روش‌هایی که باعث رسیدن بشر به میراث اوست فرهنگ‌سازی یک جامعه متمدن و پیشروی شناخت توانمندی‌های ذهنی، روحی ، معنوی و جسمی هر فرد است.
مدینه فاضله آرمان هر ملتی است.
ادامه دارد…

بازدیدها: 259

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.