کد خبر : 16761
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶
-

الگوی EKS آشنایی با مفاهیم کارآفرینی

الگوی EKS آشنایی با مفاهیم کارآفرینی

EKS (experience/knowledge/skill)دوره جامعی از آموزش کارآفرینی است که بطور ویژه برای مهارت آموزان فنی و حرفه ای و سایر دانش آموختگان نظام آموزش رسمی و غیررسمی که با یک شاخه تکنولوژی یا مهارتی آشنایی کافی داشته باشند طراحی شده است . این مدل حسب ماموریت های دانشگاه فنی و حرفه ای بعنوان یک دانشگاه کارآفرین

EKS (experience/knowledge/skill)دوره جامعی از آموزش کارآفرینی است که بطور ویژه برای مهارت آموزان فنی و حرفه ای و سایر دانش آموختگان نظام آموزش رسمی و غیررسمی که با یک شاخه تکنولوژی یا مهارتی آشنایی کافی داشته باشند طراحی شده است . این مدل حسب ماموریت های دانشگاه فنی و حرفه ای بعنوان یک دانشگاه کارآفرین با رویکردی دوسویه و فعال پیشنهاد مَی شود. ماهیت کارآفرینانه، نوآورانه، خلاقانه، سخت کوشی، پرتحرکی، عمل گرایی، مهارت محوری با رویکرد مشارکتی و محصول محور از مهمترین خصوصیات مدل است.
در این مدل آموزش به دو شکل مقدماتی و تکمیلی با توجه به نیازهای کسب و کار طراحی می شود. دوره کارآفرینی سطح مقدماتی با ۵٠ ساعت آموزش کارآفرینان را مهارت های عمومی کسب و کار و دوره تکمیلی با ٨٠-۵٠ ساعت آموزش علاقمندان کسب و کار را با موضوع تخصصی آشنا می کند.
همچنین بمنظور کسب تجربه و بکارگیری دانش و مهارت کارآفرینان لازم است یک دوره کارورزی را در حرفه موردنظر بمدت حداقل ۶٠٠ ساعت تجربه نمایند.
درنهایت کلیه فرآیندهای فوق به ارزیابی اثربخشی و کارایی دوره های اجرا شده منجر به اشتغال و کارآفرینی می گردد.
در الگوی کارآفرینی EKS آشنایی با مفاهیم کارآفرینی، توسعه مهارت کارآفرینی و بهره مندی از تجربه صاحبنظران بمنظور ایجاد کار و اشتغال پذیری مهمترین هدف بشمار مَی آید. افرادی که این دوره را طی مَی کنند زمینه مناسبی فراهم مَی آید که این افراد طرح کسب و کار خلاقانه و نوآورانه ارایه دهند و کارآفرینی داشته باشند.
مهندس زهرا بختیاری
رییس مرکز کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه فنی و حرفه ای کشور

بازدید: 153

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.