امروز

سه شنبه, ۲۹ آبان , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۵:۵۸ بعد از ظهر

شما میتوانید هر روز روزنامه مورد نظر خود را دانلود کنید .

سایز متن   /

کارشناس ارشد اقتصاد با بیان اینکه در حال حاضر بازارخودرو با رکود تورمی مواجه است، گفت: از یک طرف خودرو در بازار با افزایش حداقل ۱۰۰ درصدی همراه بوده و از طرف دیگر حجم معاملات در بازار بسیار کاهش یافته است.
مصطفوی در گفتگو با رادیو اقتصاد با اشاره به اینکه اصلی ترین و مهم ترین ریشه مشکلات و نابسامانی ها بازار خودرو، حاکمیت دولت بر صنعت خودرو است، خاطر نشان کرد: تجربه نشان می دهد که هر گاهی دولت در بخشی از صنعت و اقتصاد دخالت کرده، آن بخش غیراقتصادی مدیریت شده است.
مصطفوی افزود: صنعت خودرو یک صنعت تقریبا دولتی است که شاخصه اصلی آن تعیین دستوری قیمت است.
وی گفت: تعیین دستوری قیمت، نمی تواند منافع تمامی نهاده های دخیل در زنجیره تولید را ماکزیمم کند لذا دخالت دولت نمی تواند منافع همه این نهاده ها را تامین کند.
این کارشناس اقتصادی خاطرنشان کرد: قیمت بایستی به نوعی تعیین گردد که منافع تمامی نهاده های دخیل در زنجیره ارزش و تولید از جمله تامین کننده مواد اولیه، قطعه ساز، تولیدکننده خودرو، تامین کننده قطعه، توزیع کننده خودرو لحاظ شود که این امر هیچ گاه با تعیین قیمت دستوری محقق نمی شود.
وی در خصوص سیاست گذاری درست در صنعت خودرو گفت: سیاستی موفق است که اولا منافع تمامی بازیگران و صاحبان زنجیره تولید رادر نظر بگیردو دوما بایستی سیاست تولیدی را مبتی بر یک سیاست های تجاری درست تدوین نمود.

بازدید: 0

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

روزنامه ۲۹ آبان ۱۳۹۷
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی