کد خبر : 15730
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۶
-

تهران روی گسل شهرداران

تهران روی گسل شهرداران

حدود یکونیم سال از آغاز فعالیت شورای پنجم میگذرد که در تهران تمام کرسیها به اصلاحطلبها ی موسوم به لیست امید رسید. در این مدت اما تاکنون پایتخت دارای چند شهردار و سرپرست برای شهرداری بوده و عملاً امکان برنامهریزی و ترسیم افقهای آینده وجود نداشته است. آخرین تلاش های اعضای شورای شهر برای ماندن

حدود یکونیم سال از آغاز فعالیت شورای پنجم میگذرد که در تهران تمام کرسیها به اصلاحطلبها ی موسوم به لیست امید رسید.
در این مدت اما تاکنون پایتخت دارای چند شهردار و سرپرست برای شهرداری بوده و عملاً امکان برنامهریزی و ترسیم افقهای آینده وجود نداشته است. آخرین تلاش های اعضای شورای شهر برای ماندن افشانی در بهشت هم به نتیجه نرسید و محمد علی افشانی باید تا ۱۵ آذر ماه شهرداری تهران را ترک کند. علی اعطا روز دوشنبه در میانه نخستین جلسه فرایند کار انتخاب شهردار تهران با حضور در جمع خبرنگاران اسامی ۳۰ گزینه تصدی شهرداری تهران را اعلام کرد.
وی در معرفی گزینههای شهرداری تهران، به محسن هاشمی رفسنجانی، تقوی نژاد، الهه کولایی، حسینی مکارم، علی اوسط هاشمی، مناف هاشمی، مقدس هاشمی، علی ربیعی، محسن پورسیدآقایی، معصومه ابتکار، حجت میرزایی، اردکانیان، عباس آخوندی، نصرالله جهانگرد، مصطفی سلیمی، مولاوردی، مصطفی موسوی لاری، ایرج معزی، مصطفی سالاری، جواد امام، حمید ایمانی، غلامرضا انصاری، کشتپور، شیخ، صادق خرازی، خواجه نصیر، علی اصغر احمدی، انصاری لاری، فیروز حناچی و واعظ مهدوی اشاره کردکه شگفتانگیز آنکه برخی از آنها بازنشسته بوده و یا هماکنون برخوردار از سمتهایی در حد معاون رییسجمهور هستند! محمد درویش معتقد است مردم تهران خاطره تلخ نخستین دوره شورای شهر را هم به یاد دارند که چگونه کار به قهر و آشتی و عزل چند شهردار و نهایت انحلال شورا و قهر مردم با انتخابات انجامید.
در آن سواما اصولگرایان فقط دو شهردار معرفی کردهاند که یکی چون رییسجمهور شد، پست شهرداری را ترک کرد و دیگری هم بیش از ۱۲سال مسوولیت شهرداری را برعهده داشت که درحقیقت، یکی از طولانیترین دورههای صدارت و مدیریت شهری در ایران محسوب میشود.
وی اظهار داشت مردم از چنین وضعی به شدت ابراز تاسف و نگرانی کرده و خواهان انتخاب فردی در مقام شهردار تهران هستند که خود بر طبل تزلزل بیشتر در مدیریت شهری نکوبد.
برخی از اسامی اعلامشده اصولاً بویی از مدیریت شهری و الزامات مبلمان در شهرهای زیستپذیر نبرده و ما نگرانیم تا با انتخاب یک شهردارِ پیروز در چانهزنیهای سیاسی، آنچه که از دست برود، تهران باشد. اما به نظر می رسد شورای شهر پنجم تهران حداقل تا کنون نه از تجربه قبلی خود و نه از سرنوشت شورای شهر اول که بر اثر اختلافات به انحلال انجامید عبرت نگرفته و بر همان مدار در حال حرکت است.گویی ماجرا دوباره و از اول در حال تکرار است.

بازدید: 101

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.