امروز

سه شنبه, ۲۴ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۲:۲۷ بعد از ظهر

شما میتوانید هر روز روزنامه مورد نظر خود را دانلود کنید .

سایز متن   /

 

مدیر هتل بین المللی هرمز گفت: صنعت هتل داری در هرمزگان نیازمند توجه و حمایت های بخش دولتی است.

دکتر عبدالوهاب قاضی در گفت وگو با خبرنگار اقتصاد ملی با بیان اینکه  امروز هرمزگان و بندرعباس به قطب گردشگری جنوب کشور تبدیل شده است، اظهارداشت: اگر بخواهیم شاهد رونق بیش از پیش صنعت گردشگری باشیم باید همه دستگاهها مشارکت و همکاری جدی داشته باشند.

وی با بیان اینک در دوران تحریم ها گردشگری تنها صنعت درآمدزا برای کشور بود، افزود: به همین دلیل برای توسعه گردشگری و درآمد زایی از آن برنامه ریزی جدی دارد.

قاضی با اشاره به فعالیت هتل هرمز در شهر بندرعباس خاطرنشان کرد: اگر ضریب اشغال این هتل در این شهر افزایش یابد، میتوانیم تعداد بیشتری نیرو به کارگیری کنیم.

**ضریب اشغال هتل هرمز تنها ۲۵ درص است

وی با بیان اینکه در حال حاضر ضریب اشغال هتل ۲۵ درصد است، تصریح کرد: حدود ۷۵ درصد از ظرفیت هتل خالی است. اگر در هر دوره  ۱۰ درصد که نرخ اشغال هتل افزایش یابد می توانیم  ۵۰ نفر نیروی جدید در هتل به کارگیری کنیم.

**هر ۲۰ درصد افزایش اشغال برابر با ۱۰۰ شغل است

مدیر هتل بین المللی هرمز با بیان اینکه  اگر ۲۰ درصد از ظرفیت هتل اشغال شود می توان برای ۱۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرد، خاطرنشان کرد: این اشتغال زایی بدون سرمایه گذاری مجدد امکان پذیر است، در حالی که برای ایجاد ۱۰۰ شغل جدید در هرمزگان باید سرمایه گذاری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شود.

وی عنوان کرد: در حال حاضر حدود ۲۵۰ نفر در هتل هرمز فعالیت دارند که در صورت توجه  و افزایش ضریب اشغال هتل  میتوان برای حدود ۴۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرد.

**تجار و بازرگانان بیشترین مشتریان هتل هرمز

مدیر هتل بین المللی هرمز با بیان اینکه مشتریان هتل هرمز عمدتا ایرانی و بازرگانان هستند، ادامه داد: بندر عباس دارای ماهیت تجاری است و به همین دلیل بازرگانان زیادی به این شهرستان آمد و شددارند.

وی یادآورشد: عمده میهمانان خارجی هم تجار و بازرگانانی هستند که برای داد و ستد به این شهرستان تجاری سفر می کنند.

**احترام به مشتری مهمترین سیاست هتل هرمز

قاضی با بیان اینکه تلاش شده تا هتل هرمز مانند خانه ای هفت ستاره برای مشتریان باشد، یادآورشد: در همین راستا بسیاری از قوانین سختگیران در حوزه هتل داری برداشته شده  است.

وی ادامه داد: دوره آموزشی خاصی با عنوان حال خوب و مهارت های زندگی برای پرسنل برگزار شده تا بتوانیم بهترین خدمات را به مشتریان ارائه کنیم.

مدیر هتل بین المللی هرمز با بیان اینکه اگر حال پرسنل خوب نباشد مهارت خوب بودن را بلد نباشند نمی توان به مشتریان خدمت ارائه کرد،گفت: اگر پرسنل بهترین دور های هتل داری را  دیده باشند و حل خوبی نداشته باشند  باز هم نمی توانند خدمات مطلوب را ارائه کنند وی تنوع در رستوران، ایجاد استخر،  زمین تنیس،  فضای بازی برای بچه ها،  میز بیلیارد و ایجاد فضا دلنشین در لابی را از مهمترین خدمات این هتل دانست و گفت: تلاش شده تا ورزش ها وبازی های آبی در شهرتقویت شود ، همچنین برای رانندگان  تاکسی و مسافربرهای سطح  شهر و  تولیدرها کلاس آموزشی برگزار شده تا خدمات مطلوبی به مسافران ارائه کنند.

**بخش خصوصی به تنهایی نمی تواند پاسخگوی رونق گردشگری باشد

مدیر هتل بین المللی هرمز با اشاره به اینکه تنها بخش خصوصی نمی تواند پاسخگوی رونق گردشگری باشد گفت: دولت هم باید در این راه همراه و همسو بخش خصوصی باشد و از همه مهمتر اینکه دولت باید نگاهی که دنیا نسبت به ایران دارد را عوض کند هر چند گردشگران خارجی که به ایران می آیند اعتراف می کنند که قبل از سفر به ایران تصور دیگری از کشورمان داشتند و بعد با دیدن امنیت، برخورد مردم وهتلدارن نگاهشان به ایران شگفت زده شده اند اما در نهایت تبیلغ برای رونق گردشگری باید توسط دولت انجام شود.

او با تاکید بر بستر سازی برای ایجاد رغبت و علاقه در گردشگران داخلی  گفت: دولت باید برای گردشگر داخلی و خارجی تسهیلات ویژه ای  در نظر بگیرد زیرا ارائه چنین امتیازهایی انگیزه سفر را برای هر دو گردشگر بالا می برد.

قاضی یاد آور شد: نهادهایی دولتی باید بدانند که رونق اقتتصادی و اشتغال تنها منوط به  افزایش واحدهای تولیدی نیست اگر در حال حاضر نرخ اشغال هتل هرمز از ۲۰ به ۵۰ برسد تعداد افرادی که در همین هتل مشغول کار خواهند شد از ۲۷۰ به ۴۲۰ نفر خواهد رسید در حالیکه سرمایه گذاری جدیدی انجام نشده اما ظرفیت اشغال بالا رفته است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

روزنامه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی