امروز

جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۹:۲۸ قبل از ظهر

شما میتوانید هر روز روزنامه مورد نظر خود را دانلود کنید .

      یکشنبه - ۱۸ مهر ۱۳۹۵      10941      2232 بازدید   
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران از امکان استقرار پایانه های گمرکی در شهرک های صنعتی مستعد خبر داد و گفت: در این زمینه تفاهم نامه ای بین سازمان صنایع‌کوچک و شهرک های صنعتی ایران با گمرک کشور به امضاء خواهد رسید.

11

به گزارش روابط عمومی، علی یزدانی  طی  نشستی با جمعی از صنعتگران فعال در مرکز فناوری و کسب و کار شهرک صنعتی کاسپین یک در شهرستان آبیک قزوین با بیان اینکه در سالهای اخیر بخش زیادی از مشکلات صنعت مرتفع شده است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تلاش های دولت تدبیر و امید ، کشور در ریل توسعه قرار دارد و شاهد رونق تولید و صنعت در میهن خود هستیم.

وی با اشاره به پتانسیل های موجود در شهرکها نواحی صنعتی  از ایجاد بسترهای لازم برای استقرار پایانه های گمرکی در شهرک های صنعتی مستعد خبر داد و گفت: در این زمینه تفاهم نامه ای بین سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی با گمرک کشور به امضاء خواهد رسید.

وی در ادامه با ابراز خرسندی از وجود پویایی و تحرک در ساخت و ساز در شهرک های صنعتی کاسپین یک و ٢،گفت: استقبال سرمایه گذاران برای فعالیت در این ٢شهرک بالا و قابل توجه است.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت: با توجه به درخواست متقاضیان سرمایه گذاری در استان قزوین،٣٠٠ هکتار زمین بزودی به شهرک صنعتی کاسپین یک اختصاص داده می شود.

یزدانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تلاش های دولت برای حل مشکلات و موانع تولید،گفت:اگر خواهان پیاده سازی سیاست های اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال پایدار در کشور هستیم باید مشکلات بخش تولید بویژه در حوزه مالیات، بیمه و تسهیلات را مرتفع کنیم که البته دولت این موضوع را در دستور کار خود قرار داده است.

وی با اشاره به نرخ بالای سود تسهیلات بانکی، گفت: باید تلاش کنیم تا نرخ سود تسهیلات متناسب با کاهش نرخ تورم کم شود تا صنعتگران با دغدغه کمتری به تولید بپردازند.

وی در ادامه گفت: در حوزه  مالیات در دولت و مجلس  طرح ها و  لایحه هایی در دستور کار است تا مشکلات بخش تولید در رابطه با مسائل مالیاتی حل شود.

یزدانی با بیان اینکه براساس قانون، خوداظهاری صنعتگران ملاک تعیین مقدار مالیات است و باید متصدیان مالیاتی ارقام اعلام شده را بپذیرند مگر آنکه بتوانند خلاف آنرا به اثبات برسانند.

وی در ادامه از تداوم بازدید از شهرک ها و نواحی صنعتی خبر داد و گفت:در هشت ماه گذشته با هدف حل مسایل و مشکلات صنعتگران از ٣٨٠شهرک و ناحیه صنعتی بازدید کرده ایم.

در این نشست همچنین جمعی از صنعتگران حاضر به بیان دغدغه ها، مسایل و مشکلات خود پرداختند.

مشکلات مالیاتی، بانکی و گمرکی و وجود قوانین و مقررات دست و پاگیر و مزاحم تولید و فقدان هدف مناسب برای توسعه صنعت و استفاده نکردن مناسب از نیروهای انسانی متخصص از جمله موضوع های مطرح شده توسط صنعتگران در این نشست بود.

شهرک صنعتی کاسپین دارای ١٩٢واحد تولیدی بهره بردار با ١٣هزار و ٧٠٠اشتغال در شهرستان ابیک و جنب بزرگراه قزوین-کرج قرار دارد.

بازدید معاون وزیر صنعت از شهرک های صنعتی ابیک یک و ٢

 گفتنی است، معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران بعدازظهر سه شنبه از شهرک های صنعتی کاسپین یک و ٢در شهرستان ابیک بازدید کرد. یزدانی در این بازدید در جریان آخرین وضعیت اجرای زیرساخت ها در این شهرک از جمله راه های دسترسی و معابر و شبکه روشنایی قرار گرفت.

 

ویدئو های مشابه

تکذیب خبر بازداشت معاون وزیر صنعت

      14115      468 بازدید   

سفر وزیر صنعت به خراسان رضوی

      14041      1055 بازدید   

انتصاب مدیرعامل جدید سازمان مدیریت صنعتی

      13216      4285 بازدید   

افزایش قیمت محصولات لبنی غیرقانونی است

      12297      8044 بازدید   

ویدئو های پیشنهادی

      14115      469 بازدید   
      14041      1056 بازدید   
      13216      4286 بازدید   
      12297      8045 بازدید   
      12052      8262 بازدید   
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی