امروز

چهارشنبه, ۲۵ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۵:۲۴ قبل از ظهر

شما میتوانید هر روز روزنامه مورد نظر خود را دانلود کنید .

      یکشنبه - ۱۸ مهر ۱۳۹۵      10958      8807 بازدید   
کارخانه نورد سرمد ابرکوه روز گذشته با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت و جمعی از مقامات استان یزد رسماً افتتاح شد .

photo_2017-07-19_11-

به گزارش خبرنگار ما در مراسم افتتاح این واحد صنعتی، مهندس نعمت زاده با تاکید بر اینکه صنعت، پیشران توسعه کشور است گفت : ایجاد یک واحد های صنعتی در مناطق کم برخوردار موجب ورود فناوری ، ایجاد اشتغال و رشد و توسعه می شود . وی افزود ما تا همین چند سال پیش ۲۰ میلیون تن سنگ آهن تولیدی کشور را بدلیل نبود واحدهای تکمیلی در صنعت فولاد صادر می کردیم . اما امروز با توسعه شتابان صنایع فولاد موفق شدیم با ایجاد ارزش افزوده این ماده معدنی که با ساخت و راه اندازی واحدهای فولادی از جمله همین کارخانه نورد بدست آمده ،فرآورده ها را صادر کنیم.
وی با تشکر از سرمایه گذاران این واحد صنعتی به ویژه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو که ۶۵ در صد سرمایه گذاری این مجتمع صنعتی را انجام داده است، اظهار امیدواری کرد با حل برخی موانع و مشکلات، منابع تامین اعتبار مرتفع و تسهیلات تشویقی برای سرمایه گذاران بخش تولید و صنعت افزایش یابد
مهندس سمندریان مدیر عامل این شرکت نیز گفت: شرکت صنايع آهن و فولاد سرمد ابرکوه با هدف تولید و تامين بخشي از نیاز کشور به محصولات فولادی در اسفندماه سال ۱۳۹۱ با سرمايه‌گذاري مشترک دو شرکت صنعتي و معدني چادرملو به میزان ۶۵درصد و سرمايه‌گذاري توسعه معادن و فلزات پایه گذاری گردید.
اين شرکت با بهره‌گيري از مديران و کارشناسان با سابقه صنعت فولاد در کنار نيروهاي جوان متعهد، توانسته با وجود موانع بسيار در يکي از مرکزي‌ترين نقاط فلات پهناور ايران اقدام به احداث مجتمع نمايد، بطوریکه هم اکنون ۸۵ در صد از نیروهای شاغل بومی و ۱۵ درصد از متخصصان غیر بومی هستند که وظیفه راه اندازی و آموزش را بر عهده دارند . وی گفت علاوه بر ساخت و بهره برداری از این واحد تولیدی . یک کارخانه تولید شمش فولاد با ظرفیت سالانه ۶۰۰ هزارتن شمش فولاد در مجاورت همین واحد در حال ساخت است که امیدواریم با حمایت های مسئولان دولتی و حل مشکلات مالی بتوانیم این کارخانه را نیز احداث و بهره برداری کنیم .
گفتنی است مجتمع آهن و فولاد سرمد ابرکوه با هدف احداث کارخانه نورد به ظرفيت سالانه ۵۰۰ هزار تن انواع ميلگرد و کارخانه فولادسازي به ظرفيت سالانه ۶۰۰ هزار تن شمش فولاد در زميني به مساحت ۱۵۰ هکتار پایه گذاری شده است .
این مجتمع در کيلومتر ۱۵ جاده ابرکوه به يزد در حدفاصل شهرهاي؛ يزد، اصفهان، شيراز، ياسوج، کرمان و شهرکرد قرار گرفته . و می تواند بخشی از نياز استانهای مرکزی کشوربه مصنوعات فولادي را تامین نماید و در اشتغال‌زايي و بکار گیری نيروي انساني متخصص و تحصيل‌کرده منطقه نيز تاثيرگذار باشد.
شرکت صنايع آهن و فولاد سرمد ابرکوه در مطالعه و تامين زيرساخت‌هاي مجتمع همواره نگاه به آينده را در نظر داشته است. اجراي خط انتقال برق ۲۳۰ کيلو ولت دومداره سورمق – ابرکوه به طول ۶۵ کيلومتر جهت برقرساني به مجتمع، اجراي پست اختصاصي ۲۳۰ کيلو ولت سرمد در داخل مجتمع، اجراي خط انتقال آب به طول ۲۲ کيلومتر جهت تامين آب مورد نياز مجتمع، و ساخت واحد تصفيه آب براساس سيستم اسمز معکوس با بازدهي بيش از نود درصد. این طرح به گونه اجرا شده است که آب مورد نیاز کارخانه فولاد در حال ساخت این مجتمع را نیز تامین خواهد کرد .
همچنین اجراي خط انتقال گاز به طول ۶ کيلومتر، در کنار موقعيت مکاني مجتمع و دسترسي به خطوط راه آهن سراسري از جمله مهمترين زيرساخت‌هاي اين پروژه ملي محسوب مي‌شود.
کارخانه نورد مجتمع صنايع آهن و فولاد سرمد با بهره‌گيري از فناوري‌هاي ‌روز دنيا تجهیز شده است. و پس از پشت سر گذاشتن مراحل آزمایشی ، اکنون به بهره برداری رسیده است .
برای تجهیز زیر بنا ها و راه اندازی این واحد صنعتی بالغ بر ۴ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است که سهم ارزی از جمع کل به مبلغ ۲۳ میلیون یورو می باشد .
همچنین با اجرای مراحل پایانی ساخت کارخانه نورد مجتمع صنايع آهن و فولاد سرمد ابرکوه ، عملیات اجرایی طرح کارخانه فولادسازي این مجتمع در مجاورت کارخانه نورد نیز آغاز گردیده که تاکنون ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است . با اجرای این طرح شمش فولادي به‌طور مستقيم و به شیوه شارژ گرم – ‏Hot Charge‏) وارد کارخانه نورد می شود که تاثیر بسیار قابل توجهی در کاهش هزینه انرژی و افزایش ظرفیت تولید خواهد داشت . برای ساخت این واحد صنعتی نیز که قادر است سالانه ۶۰۰ هزار تن شمش فولاد تولید کند ، بالغ بر ۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است که سهم ارزی از جمع کل به مبلغ ۸۱ میلیون یورو .
در حال حاضر شمش فولاد بعنوان مواد اولیه تولید محصولات نورداین کارخانه ، از دیگر واحد های فولادی از جمله کارخانه آهن و فولاد ارفع تامین می گردد .

 

ویدئو های مشابه

خودکفایی در صنعت ساخت کشتی ضروری است

      14563      1370 بازدید   

بازار خودرو ظرفیت آزادسازی قیمتی را ندارد

      14274      1746 بازدید   

ویدئو های پیشنهادی

      14563      1371 بازدید   
      14274      1747 بازدید   
      14115      1640 بازدید   
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی