امروز

دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۱۷:۴۵ بعد از ظهر

شما میتوانید هر روز روزنامه مورد نظر خود را دانلود کنید .

      یکشنبه - ۱۸ مهر ۱۳۹۵      10955      3156 بازدید   
عضو کمیسیون صنایع ومعادن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تنوع در تولید لاستیک می‌تواند در کسب سهم بیشتر از بازار به تولیدکنندگان کمک کند، گفت: تولید کنندگان داخلی باید به دنبال تولید لاستیک برای خودروهای سنگین و لوکس نیز باشند.

007

رمضانعلی سبحانی‌فر در گفت‌وگو با  خانه ملت در باره سهم تولید کنندگان لاستیک خودرو داخلی از بازار کشور، اظهار داشت: علی رغم وجود برندهای خارجی تولید کننده لاستیک خودرو در کشور تولید کنندگان داخلی نیز سهم ۵۰درصدی را از بازار کشور در اختیار دارند اما کماکان حداکثر ظرفیت کارخانه‌ها و تولیدکنندگان برای تولید لاستیک در کشور استفاده نمی‌شود.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تولید کنندگان داخلی باید تنوع محصولات خود را در سایز و کیفیت لاستیک‌ها افزایش دهند، گفت: برخی تولید کنندگان خارجی با تنوع بالا و کیفیت‌های متنوع به دنبال کسب سهم بیشتری از بازار ایران هستند، این تنوع در قیمت و سایز می‌تواند به آنها در مسیر رسیدن به هدف کمک کند.

سبحانی‌فر با تاکید بر اینکه تولید کنندگان لاستیک داخلی باید در زمینه تولید لاستیک خودروهای سنگین و صنعتی نیز فعالیت بیشتری داشته باشند، اضافه کرد: استفاده مصرف کنندگان از لاستیک‌های خارجی به هر دلیلی ممکن است ذائقه آنها را به سمت استفاده از لاستیک خارجی تغییر دهد، که این مسئله باعث از دست رفتن سهم تولیدکنندگان داخلی از بازار کشور می‌شود.

وی با اشاره به سهم بالای لاستیک‌های چینی در بازار ایران، ادامه داد: تنوع محصول و قیمت پایین سبب شده که مصرف کنندگان نسبت به لاستیک‌های چینی اقبال بیشتری نشان دهند، که با ادامه وضعیت موجود بازار لاستیک توسط چینی ها قبضه می‌شود.

سبحانی‌فر با تاکید بر اینکه دولت باید به دنبال سرمایه گذار داخلی و خارجی در زمینه تولید لاستیک خودرو باشد، بیان کرد: باید به دنبال صادرات‌محورشدن صنعت تولید لاستیک باشیم.

وی افزود : بستن قرارداد همکاری با برند‌های مطرح خارجی می‌تواند تکنولوژی روز دنیا را وارد کشور کند.

عضو کمیسون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید از واردات لاستیک بی‌کیفیت خارجی جلوگیری کرد، متذکر شد: باید مراقب بود واردات لاستیک بی‌کیفیت خارجی با قیمت پایین موجب از دست رفتن سهم تولید کنندگان داخلی از بازار کشور نشود.

 

ویدئو های مشابه

افزایش قیمت محصولات لبنی غیرقانونی است

      12297      2023 بازدید   
دامه طرح رونق تولید در سال جاری کلید خورد

ادامه طرح رونق تولید در سال جاری کلید خورد

      10951      2597 بازدید   

ویدئو های پیشنهادی

      12297      2024 بازدید   
      12052      2279 بازدید   
دامه طرح رونق تولید در سال جاری کلید خورد
      10951      2598 بازدید   
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی