امروز: پنج شنبه 10 فروردین 1396 ساعت 17:16

تعامل سازنده هوشمند در انتخابات 96

در انتخابات 92، کمپین انتخاباتی روحانی متوجه ایجاد فضای معنادار در ارتباط به حل و فصل پرونده هسته‌ای ایران در مسیر تعامل قرار گرفت.

بعد از هر خنده ای , گریه هست یا نیست ؟

سلام . سال نویِ شما پیشاپیش مبارک باشه . آرزوی شادی و آرامشِ درونی رو براتون از خدای مهربون دارم

لزوم توجه غیرنقدی به اقشار آسیب پذیر

در خصوص افزایش نرخ حداقل دستمزد کارگران، دو موضوع مهم باید لحاظ شود؛ موضوع نخست اینکه هزینه حداقل سبد مصرفی کارگران باید تامین شود یا خرید حداقل کالری که در یک سبد مصرفی وجود دارد و نکته دوم، افزایش قدرت خرید دستمزد دریافتی در مورد کارگران است.

چشم‌انداز بهای طلا در سال 2017

طلا سال 2016 را در مسیری پرفراز و نشیب سپری کرد. در 6 ماهه نخست سال بازار این فلز به شدت داغ بود و تقریبا اغلب تحلیلگران انتظار داشتند این روند تا پایان سال حفظ شود و قیمت طلا مسیر رو به بالا را به طور مداوم طی کند. اما درست زمانی که سرمایه‌گذاران در مورد ادامه صعودهای طلا به شدت هیجان زده بودند و چشم به منافع بیشتر برای این فلز داشتند حرکت رو به بالای آن متوقف شد. به صورت تقریی، در میانه فصل تابستان بسیاری به این باور رسانده بودند که روند طلا در سال 2017 نیز صعودی خواهد بود.

باید عینک ذره بینی بزنیم!

متاسفانه حدود یک دهه از اینکه در کشور نمی توان به آمار بسنده کرد، می گذرد و آمارها ظاهرا براساس میل و اراده تنظیم و ارائه و به جامعه تحویل داده می شود و بر این اساس است که شما اگر تحلیل های اقتصادی را در سه دهه اخیر مورد کنکاش و بررسی قرار دهید، می بینید که توجه به آمارها سیر نزولی پیدا کرده یعنی کارشناسان اقتصادی و از جمله خود بنده متاسفانه با تکیه بر آمارها نمی توانیم تحلیل ارائه دهیم چراکه مبنای آمارها بیشتر سلیقه ای شده است.

فرصت مناسب برای خروج از چرخه فروش سنتی!

در سال های اخیر شاهد بوده ایم که بسیاری از شرکت های دنیا درصدد گسترش و بهسازی فضای کسب و کار خود از طریق توسعه تکنیک های فروش و بازاریابی بوده اند، اما در این میان موفقیت با شرکت هایی بوده است که نسبت به این مقوله کاملا علمی و سیستماتیک رفتار نموده اند.

ترمیم تیم اقتصادی دولت بهتر بود!

یکی از مشکلات عمده و اساسی دولت در حوزه اقتصاد است و این ترمیم کابینه هیچ تاثیری را بر روی حوزه اقتصاد نخواهد داشت و به نظر می‌رسد که بیشتر رنگ و بوی انتخاباتی دارد.

مهربانی با مدرسه و دانشگاه

زنگ سال تحصیلی 96-95 به صدا درآمد ، سال تحصیلی جدید در کشورمان برای جمعیتی حدود بیست میلیون نفر آغاز می گردد، حدود 13 میلیون دانش آموز ، یک میلیون کارکنان آموزش و پرورش یش از 5/4 میلیون دانشجو ، بیش از یکصد هزار اعضاء هیئت علمی و مدرسین دانشگاه ، فرصت را مغتنم شمرده وطلوع مهر مدرسه را به همه این عزیزان تبریک و تهنیت عرض می نمائیم .

آتش بس در سوریه

تحولات فرسایشی سوریه به نوعی همه طرف های این جنگ را خسته و کم توان نموده است. به ترتیبی که اگرچه هیچکدام نمی توانستند از این مهلکه خارج شوند، اما امید زیادی هم به آینده این تحولات نداشتند. به طور مثال؛ دولت سوریه بعد از 5 سال جنگ و درگیری داخلی که به نبردهای خارجی منتهی شده بود، فشار زیادی را تحمل می نماید.

ترامپ؛ ورود به کاخ سفید؟؟؟

بیشتر نخبگان سیاسی و کارشناسان در ایالات متحده آمریکا درباره رشد فزاینده محبوبیت و احتمال برنده شدن دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور سر درگم و نگران هستند.

ترکیه در آغاز فصل نوین سیاسی- اجتماعی

ترکیه در آستانه تحولات و گشودن فصل جدیدی در ساختار فکری، سیاسی، نظامی و امنیتی خود قرار دارد.

تجارت ترجیحی با دی هشت؛ گامی برای توسعه

با افزایش چشمگیر صادرات و واردات در بازارها و اقتصاد جهانی، توجه به موافقتنامه های تجارت ترجیحی (PTA) به عنوان راهی جدید در توسعه تجارت شکل گرفت. بر این اساس توافقاتی بین دو یا چند کشور صورت می گیرد که تعرفه های وضع شده بر کالاهای تولید شده در کشورهای عضو، کمتر از تعرفه های وضع شده بر کالاهای تولید شده در کشورهای غیر عضو می باشد. این روند باعث افزایش حجم تجاری بین این کشورها شده و حاشیه امنی برای صادرات کالاهای توافق شده ایجاد می نماید. ایران با کشورهایی چون ترکیه و سوریه از سال های قبل به صورت دوجانبه توافق تجارت ترجیحی دارد اما اکنون در فعالیت های اخیر حوزه تجاری موافقتنامه تجارت ترجيحي بين کشورهاي عضو دي هشت از جمله ايران، مالزي، نيجريه، ترکيه، اندونزي، و پاکستان اجرايي شد.

سالانه بیش از 15 هزار میلیارد ریال صرف برگزاری دورهمایی ها می شود

حتماً شما هم دقت کردید که یکی از مشتریان پرو پا قرص آگهی های تبلیغاتی در رسانه های گروهی ، به ویژه در سالهای اخیر ، برگزار کنندگان همایش ها ، جشنواره ها، نمایشگاهها، سمینارها، سمپوزیم ها و چند های دیگر هستند.

حقوقهای نجومی = تبعیض های نجومی

هنوز نمی توان پیرامون عواملی که باعث افشا شدن دریافتهای کلان و نجومی تعدادی از مدیران اگر چه گروهی اعتقاد دارند، این موضوع و مواردی از این دست که چه بسا آینده بیشتر هم رونمایی شوند،

روابط عمومی و نقش آن در بنگاه‌های اقتصادی

از هنگامی که تمدن های اولیه انسانی شکل گرفت و بشر توانست با مراودات خود زندگي اجتماعی را تجربه کند روابط عمومی نیز آغاز شد، اما آنچه که هم اكنون به عنوان يك حرفه و شغل مي‌شناسيم در حقیقت زاييدة شرايط اقتصادي, اجتماعي و سياسي قرن اخير است.

مهمترین موانع پیشرفت اقتصادی ایران

چند سالی است که موانع پیشرفت اقتصادی ایران چه در مقایسه جهانی و چه در سطح منطقه به مسئله و بحران رکود تورمی منجر گردیده و در سالهای اخیر به علت موفقیت نسبی در مهار تورم (حدودا از 30 به 15 و 11درصد) به مسئله رکود و کسادی غیر قابل تصور در اقتصاد ایران منتهی شده است.

اسطوره ها مي روند و ما هنوز هم خوابيم !

اسطوره بودن يا اسطوره شدن بخشي از سلايق ملت هاست، شايد دیدگاه های هاي اجتماعی هر ملتی در روند تاريخي خود انسان هایی كه به هر نحو براي سرزمينشان نقشي ايفا مي كنند را از سايرين جدا و آنها را تبديل به الگوهای رفتاری، فرهنگی ، هنری و ....می كند .

ترزای می، بانوی آهنین!

ترزا می از زنان برجسته در حوزه فعالیتهای سیاسی نه‌تنها در انگلستان بلکه در حوزه بین‌‌الملل محسوب می‌شود و اکنون با رسیدن به نخست‌وزیری انگلستان به عنوان دومین زن بعد از مارگارت تاچر تا حدود زیادی این معنا را بیشتر تجلی می‌بخشد.

انتقام داعش از حامی پیشین؟؟؟؟!!!!!!

در پی وقوع دو انفجار انتحاری در فرودگاه کمال آتاتورک در شامگاه روز سه شنبه هفته گذشته در ترکیه، دستکم ۴۱ تن کشته و بیش از ۲۳۹ تن دیگر مجروح شده اند. در این میان ۱۳ تن از کشته شدگان خارجی بوده وبقیه از اتباع ترکیه هستند. ۵ تبعه عربستان سعودی، دو عراقی و شهروندانی از چین، اردن، تونس، ازبکستان، اوکراین و یک تبعه ایرانی هم جزء کشته شدگان حادثه فرودگاه استانبول هستند. این حادثه در سومین فرودگاه بزرگ و شلوغ اروپا رخ داده و تشابهاتی با حادثه فرودگاه بروکسل دارد.

روزی بنام صنعت و معدن

فرصت مغتنمی است تا یادی کنیم از کارگرانی که همچون سنگ زیرین آسیا بار سنگین صنعت را به دوش می کشند ، و بر همّت و تلاش مخلصانه آنها آفرین بگوئیم ، همچنین باید عرض ادب و سلام کنیم بر صنعتگران و کار آفرینانی که مهمترین سرمایه آنها عشق به تولید و کار آفرینی و علاقه مندی به پیشرفت کشورشان می باشد ،