امروز: جمعه 28 مهر 1396 ساعت 13:57

اقتصاد ملی گزارش می‌دهد

چالش‌ها و فرصت‌های صنعت گردشگری ایران

صنعت گردشگری به باور بسیاری از کارشناسان اقتصادی یکی از مهم‌ترین پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های اقتصادی کشورمان است که می‌تواند در مسیر توسعه پایدار به‌صورت ویژه مورد بهره‌برداری قرار بگیرد، برای بهره‌برداری از هر ظرفیت بالقوه‌ای اما باید موانع و چالش‌ها را شناخت و راهکارهای متناسب را اتخاذ کرد تا این ظرفیت‌ها به مرز شکوفایی برسند.

امکان رزرو دویست هزار هتل در سراسر جهان از طریق کارت‌های شتاب فراهم شد

فراهم شدن امکان رزرو دویست هزار هتل در سراسر جهان از طریق کارت‌های شتاب و خرید بلیط‌های چارتر از جمله خدمات جدیدی است که سایت گردشگری سفرستان ارائه می‌کند.

گروه هتل‌های شازا به ایران می‌آیند

همایش سفر پاک با حضور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و مسئولان کشور به همراه برترین مشاوران گردشگری جهان از ایتالیا، سوئیس، ترکیه و امارات در نخستین روز اسفند ماه سال جاری در هتل عباسی اصفهان برگزار شد که دستاوردهایی را نیز برای صنعت توریسم ایران به ارمغان خواهد آورد.

ابوترابی فرد:

برای تبیین دغدغه‌های اتحادیه هتلداران در مجلس تلاش می‌کنیم

مراسم افتتاح رسمی ساختمان جدید و هم‌اندیشی اتحادیه هتلداران کشور با حضور رئیس اتحادیه هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های استان تهران، جمعی از هتلداران کشور و نمایندگان اصحاب رسانه برگزار شد.

آکادمی آموزش هتلداری در اصفهان تاسیس می‌شود

آکادمی آموزش هتلداری توسط مدرسه هتلداری لوزان در اصفهان تاسیس می‌‌شود که دوره‌هایش در بازار ایران و در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ آغاز می‌شود.

برترین مشاوران هتلداری و گردشگری جهان به اصفهان می‌آیند

برترین مشاوران هتلداری و گردشگری جهان از کشورهای سوئیس، انگلستان و آلمان، برای حضور در همایش بین المللی سفرپاک که در روزهای اول و دوم اسفندماه در هتل عباسی اصفهان با حضور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی برگزار می‌شود به ایران می‌آیند که در میان این سخنرانان، فدریکو سوماروگا، مدیر ارشد پروژه های گردشگری کشور سوئیس وعمر کادوری، مشاور ارشد گروه هتل های بین المللی روتانا حضور دارند.

تور نوروزی به ارمنستان چند؟+جدول قیمت‌ها

برای رفتن به ارمنستان سه راه پیش رو دارید که قصد داریم هزینه‌های سفر هر سه روش را برای شما عنوان کنیم .

دستاوردهای نمایشگاه فیتور تشریح شد

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در نشستی دستاوردهای نمایشگاه فیتور اسپانیا را تشریح کرد.

ورود گردشگران خارجی 12 درصد رشد داشته است

جلسه مشترک کمیسیون‌ گردشگری و کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران با موضوع بررسی راهکارهایی برای توسعه گردشگری سلامت در ایران، برگزار شد.

مخالفت معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی با افزایش 15درصدی تعرفه هتل‌ها

جامعه هتلداران کشور چند روز پیش در جلسه‌ای با حضور معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی درخواست افزایش نرخ اتاق هتل‌های کشور را حداکثر تا ۱۵درصد مطرح کرد که پس از اقدامات مختلف ظرف چند روز، معاونت گردشگری با این موضوع مخالفت کرده است.

مجری طرح گردشگری هنرهای سنتی:

زمینه حضور هنرمندان کم‌درآمد در نمایشگاهها فراهم می‌شود

مجری طرح گردشگری هنرهای سنتی گفت: هنرمندان و تولید کنندگان کم درآمد صنایع دستی به زودی امکان حضور در نمایشگاه های بزرگ بین المللی را پیدا می کنند.

پاکسازی مجموعه تاریخی پاسنگان توسط کمپین قلب من برای میراثمان می تپد

محوطه و آثار ملی مجموعه تاریخی پاسنگان شامل آب انبارها و محیط کاروانسرای صفوی، به همت کمپین« قلب من برای میراثمان می تپد» پاکسازی شد.

مجری طرح گردشگری صنعتی در ایران:

همایش گردشگری صنعتی پای سرمایه گذاران خارجی را به کشور باز می کند

مجری طرح گردشگری صنعتی در ایران گفت:در شرایط کنونی برگزاری همایش‌های بین المللی گردشگری صنعتی در حوزه‌ خودرو، موادغذایی، تجهیزات پزشکی و .... می تواند پای سرمایه گذاران بزرگ و برندهای چندملیتی را در کشور باز کند .

گردشگری پیشران اقتصاد ایران است

از آلودگی هوا هم برای تخریب دولت استفاده می‌کنند

معاون اول رییس جمهور با اشاره به حمایت دولت از حضور بخش خصوصی در همه بخش های اقتصادی بویژه بخش گردشگری اظهار داشت: اگر بخش خصوصی ایران -که از توانمندی های بسیاری برخوردار است- وارد صحنه شود، ثبات اقتصادی کشور دستخوش تغییر نخواهد شد.

مقصد اصلی گردشگری جهان در اغمای کوتاه‌مدت

تاثیر وقایع پاریس بر صنعت گردشگری فرانسه چیست؟

با اعلام وضعیت فوق‌العاده در فرانسه، صنعت گردشگری این کشور ممکن است در کوتاه مدت با لطمات جدی مواجه شود.

اطلاع رسانی حلقه مفقوده در شناخت بناهای تاریخی است

مدیرعامل و رییس هیات مدیره صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی تاکید کرد: اطلاع رسانی حلقه مفقوده در حوزه میراث فرهنگی و شناخت بناهای تاریخی است و رسانه های مستقل و مورد اعتماد مردم می توانند اثربخشی مضاعفی در این باره داشته باشند.

غار اسپهبد خورشید در معرض نابودی است

نماینده سوادکوه در مجلس نهم گفت: درباره فعالیت معادن اطراف غار اسپهبد خورشید به وزیر صنعت تذکر دادم.

مدیرکل دفتر حفظ و احیاء بافت های تاریخی:

باید منزلت اجتماعی را به بافت های تاریخی برگردانیم

مدیرکل دفتر حفظ و احیاء بناها، بافت ها و محوطه های تاریخی سازمان میراث فرهنگی کشور، ارتقاء کیفیت آموزش عمومی و تخصصی و اصلاح رویکردهای طرح های توسعه شهری را از جمله عوامل حفاظت از بافت های تاریخی کشور اعلام کرد.

بازدید 7500 نفر طی دو روز از «تپه تاریخی دامغانی ها» در سبزوار

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سبزوار گفت: به مناسبت روز جهانی باستان شناسی طی دو روز گذشته بیش از 7500 نفر از تپه دامغانی این شهرستان دیدن کردند.

احیاء و مرمت اماکن تاریخی و فرهنگی نیاز اساسی توسعه گردشگری

ضرورت توجه به جذب گردشگران ایرانی

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: فراهم کردن بسترهای لازم برای گردشگران در قالب احیاء، مرمت و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی یکی از نیازهای اساسی برای توسعه صنعت گردشگری در کشور است.