امروز: دوشنبه 9 اسفند 1395 ساعت 12:51

پیش بینی‌های جهانی درباره آینده نفت چه می‌گوید

دورنمای طلای سیاه در سال 2017

چه بسیار کشورهایی که اقتصادشان بر پایه تولید و صادرات نفت می‌چرخد و در سوی دیگر کشورهای زیادی که مصرف‌کنندگان عمده انرژی هستند و برای ترسیم چشم‌انداز اقتصادی و تبیین سیاست‌های پولی و مالی لحظه‌ای چشم از بهای جهانی نفت بر نمی دارند.

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفااستان اصفهان:

خانه فرهنگ آب راهبرد اساسی فرهنگ سازی مصرف بهینه آب

هم اینک خانه فرهنگ آب اصفهان نقش یک تسهیل گر فرهنگی را در امر آموزش مدیریت مصرف ایفا می کند. درواقع تاسیس خانه فرهنگ آب که در نوع خود در کشور بی نظیر می باشد راهبرد فرهنگسازی را در مسیر واقعی خود قرار داده است.

کاهش برداشت نفت ایران از میادین مشترک نفتی

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه وزیر نفت باید پاسخ‌گوی دلایل کاهش برداشت از منابع انرژی در میادین مشترک باشد گفت: در فلات قاره اوضاع مناسبی نداریم.

باحضور نماینده مجلس و فرماندار خمینی شهر صورت گرفت:

آبرسانی به شهرک برق و الکترونیک و کلنگ زنی فاز دوم خط انتقال آب خیابان شهید فهمیده

پروژه آبرسانی به شهرک برق و الکترونیک خمینی شهر و کلنگ زنی فاز دوم خط انتقال آب خیابان شهید فهمیده باحضور مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان، نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، شهردار، اعضای شورای شهر و دیگر مسئولان سازمانها انجام شد.

با حضور نماینده مردم ومعاون استانداری صورت گرفت:

بهره برداری از پروژه نصب فیلترهای شنی تصفیه خانه آب فریدونشهر

پروژه نصب فیلترهای شنی تصفیه خانه آب فریدونشهر با حضور نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی،معاون عمرانی استاندار،مدیرکل بحران استانداری،معاون بهره برداری ومدیرروابط عمومی وآموزش همگانی آبفا استان اصفهان انجام شد.

مدیرکل حراست شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور:

خط مشی حراست مدیریت بر مبنای علم و اخلاق است

محرمی راد مدیرکل حراست و سرپرست دفتر حقوقی و بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در جمع مدیران شرکت آبفا استان اصفهان گفت: هم اکنون خط مشی حراست مدیریت بر مبنای علم و اخلاق است. بر این اساس از مدیران آبفا استان اصفهان انتظار می رود علم و اخلاق را سرلوحه کارهای مدیریتی خود قرار دهند هرچند که موفقیت های شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در سالهای اخیر در صنعت آب و فاضلاب کشور بیانگر اعمال این مهم است.

وزیر نیرو خبر داد

تغییر قیمت آب و برق تابع بودجه

وزیر از امضای دو میلیارد یورو قرارداد سرمایه‌گذاری خارجی تا پایان سال خبر داد

احیای چشمه بل، جایزه جهانی گرفت

با دریافت تندیس و گواهینامه بین المللی، پروژه احیای چشمه بل در استانهای کرمانشاه و کردستان، موفق به کسب تندیس بنیاد جهانی انرژی و گواهینامه پروژه سبز «جامعه مدیریت سبز اروپا» شد.

اقتصاد ملی پرت منابع انرژی کشور را بررسی می کند

چشم اقتصاد از هدر رفت گاز می سوزد

یکی از مشکلات عدیده در اقتصاد ایران موضوع جدی نگرفتن راندمان در بخش تولید است ودر حوزه انرژی، متاسفانه کشور ما یکی از بالاترین رتبه ها را در هدر رفت و پرت منابع انرژی به خود اختصاص داده است.

سرمای قطعی گاز به استخوان رسید

با افتخار دم از این می زنیم که زیر پایمان ثروت عظیمی به نام نفت و گاز خوابیده است و دومین کشور تولید کننده گاز جهان هستیم. اما کم تر کسی متوجه این موضوع است که این رتبه برتر هیچگاه هنگام بحران به دردمان نخورده و هر زمان که نقاط مختلف کشورمان به گاز احتیاج داشت، این منابعی که برایمان فخر و مباهات بود زیر بارش یک یا دو روزه برف،کمر خم کرد و سنگینی آن روی دوش مردم افتاد.

سرنوشت کارت سوخت، سناریویی که مدام بازنویسی می‌شود

بلاتکلیفی مجلس نشینان درمورد حفظ یا حذف کارت سوخت همچنان به قوت خود باقیست و در حالی که در اصلاحیه لایحه بودجه ۹۵ با حذف کارت سوخت در مجلس موافقت شد، نمایندگان در جلسه علنی روز گذشته با ۱۱۲ رای به یک فوریت طرحی رای موافق دادند که در صورت تصویب نهایی آن دولت ملزم به حفظ کارت سوخت هوشمند خودرو می‌شود.

صادرات گاز ایران به ترکیه از سر گرفته شد

صادرات گاز کشورمان که از ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه شامگاه پنجشنبه ۶ آبان ماه به دلیل انفجار خط انتقال گاز ایران به ترکیه در ۱۲ کیلومتری مرز بازرگان در عمق خاک ترکیه متوقف شده بود، از ساعت ١٩ دوشنبه ١٠ آبان ماه از سرگرفته شد.

درس آموخته های نویافته از گمشده های نفتی

مطالبات عمومی از دستگاه های متولی کشور همچنان در راس اخبار رسمی رسانه هاست.پس لرزه های اتفاقاتی که منجر به ناپدید شدن بخش زیادی از درآمدهای نفتی کشور حین سال های اعمال تحریم ها شد کماکان رسانه ها را به پرسشگری بیشتر رهنمون می کند و البته این در حالی است که این رسانه ها چندان طرفی هم نمی بندند و به طور معمول کسانی که باید به این پرسش ها پاسخ بدهند جایشان با کسانی عوض شده است که در آن ماجراها دخیل نبوده اند و مدیران فعلی نفتی کشور چون اینک به عنوان متولی ومسئول به یک کرسی دولتی تکیه زده اند باید پاسخگوی کار هایی باشند که در آن نقشی نداشته اند.

مدیر عامل آبفای شهرها و شهرکهای غرب استان تهران:

توسعه غرب استان تهران باید توسعه پایدار باشد

مدیر عامل آبفای شهرها و شهرکهای غرب استان تهران در نشست خبری با خبرنگاران غرب استان تهران تاکید کرد: مهترین دغدغه آبفا در غرب استان تهران تامین آب سالم و پایدار و برنامه‌ریزی در جهت توسعه پایدار است.

وزیر نفت عنوان کرد

ضرورت نوسازی تاسیسات نفتی

وزیر نفت با بیان اینکه برجام یک موفقیت بزرگ سیاسی بود، گفت: کسانی که می‌خواستند با تحریم های ظالمانه صادرات ما را صفر کنند و پیش از تحریم‌ها نیز تلاش می‌کردند تا قیمت نفت را به پایین ترین میزان خود برسانند، نتوانستند به چنین چیزی دست پیدا کنند و ما توانستیم تولید و صادرات نفت را افزایش دهیم و به آنچه که می‌خواستیم دست پیدا کنیم.

با حضور وزیر نیرو

سامانه تصفیه‌خانه مدرن فاضلاب نقده به بهره‌برداری رسید

سامانه تصفیه‌خانه مدرن فاضلاب نقده با حضور وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

مشکل افت فشار آب شهرستان قدس برطرف شد

مدیر امور آبفای شهرستان قدس از رفع مشکل افت فشار آب شرب خیابان سرهنگ فرد و فرعی‌های تابعه در شهرستان قدس خبر داد.

وزیر نیرو در مراسم افتتاح تصفیه خانه فاضلاب شهریار خبر داد:

احداث پنج هزار و 100 کیلومتر خطوط آب و فاضلاب از ابتدای دولت یازدهم در استان تهران

مهندس چیت چیان وزیر نیرو در مراسم افتتاح تصفیه خانه فاضلاب شهریار گفت: پنج هزار و 100کیلومتر شبکه آب و فاضلاب با سرمایه گذاری 60 هزار میلیارد ریال از ابتدای فعالیت دولت یازدهم در این استان اجرا و تا پایان سال جاری تکمیل و به بهره برداری می رسد.

پژوهشگاه صنعت نفت و گروه IFP فرانسه توافق نامه همكاري امضا كردند

اولين توافق‌نامه پژوهشگاه صنعت نفت و گروه IFP فرانسه دیروز (سه شنبه 29 تير ماه) در پژوهشگاه صنعت نفت امضا شد.

4 هزارمتر اصلاح شبکه آبرسانی در ملارد انجام شد

مدیر امور آبفای شهرستان ملارد از اصلاح شبکه آبرسانی به طول ٤ هزارمتر در اقطار مختلف از ابتدای سال جاری خبر داد.