امروز: شنبه 2 بهمن 1395 ساعت 07:55

احیای چشمه بل، جایزه جهانی گرفت

با دریافت تندیس و گواهینامه بین المللی، پروژه احیای چشمه بل در استانهای کرمانشاه و کردستان، موفق به کسب تندیس بنیاد جهانی انرژی و گواهینامه پروژه سبز «جامعه مدیریت سبز اروپا» شد.

اقتصاد ملی پرت منابع انرژی کشور را بررسی می کند

چشم اقتصاد از هدر رفت گاز می سوزد

یکی از مشکلات عدیده در اقتصاد ایران موضوع جدی نگرفتن راندمان در بخش تولید است ودر حوزه انرژی، متاسفانه کشور ما یکی از بالاترین رتبه ها را در هدر رفت و پرت منابع انرژی به خود اختصاص داده است.

سرمای قطعی گاز به استخوان رسید

با افتخار دم از این می زنیم که زیر پایمان ثروت عظیمی به نام نفت و گاز خوابیده است و دومین کشور تولید کننده گاز جهان هستیم. اما کم تر کسی متوجه این موضوع است که این رتبه برتر هیچگاه هنگام بحران به دردمان نخورده و هر زمان که نقاط مختلف کشورمان به گاز احتیاج داشت، این منابعی که برایمان فخر و مباهات بود زیر بارش یک یا دو روزه برف،کمر خم کرد و سنگینی آن روی دوش مردم افتاد.

سرنوشت کارت سوخت، سناریویی که مدام بازنویسی می‌شود

بلاتکلیفی مجلس نشینان درمورد حفظ یا حذف کارت سوخت همچنان به قوت خود باقیست و در حالی که در اصلاحیه لایحه بودجه ۹۵ با حذف کارت سوخت در مجلس موافقت شد، نمایندگان در جلسه علنی روز گذشته با ۱۱۲ رای به یک فوریت طرحی رای موافق دادند که در صورت تصویب نهایی آن دولت ملزم به حفظ کارت سوخت هوشمند خودرو می‌شود.

صادرات گاز ایران به ترکیه از سر گرفته شد

صادرات گاز کشورمان که از ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه شامگاه پنجشنبه ۶ آبان ماه به دلیل انفجار خط انتقال گاز ایران به ترکیه در ۱۲ کیلومتری مرز بازرگان در عمق خاک ترکیه متوقف شده بود، از ساعت ١٩ دوشنبه ١٠ آبان ماه از سرگرفته شد.

درس آموخته های نویافته از گمشده های نفتی

مطالبات عمومی از دستگاه های متولی کشور همچنان در راس اخبار رسمی رسانه هاست.پس لرزه های اتفاقاتی که منجر به ناپدید شدن بخش زیادی از درآمدهای نفتی کشور حین سال های اعمال تحریم ها شد کماکان رسانه ها را به پرسشگری بیشتر رهنمون می کند و البته این در حالی است که این رسانه ها چندان طرفی هم نمی بندند و به طور معمول کسانی که باید به این پرسش ها پاسخ بدهند جایشان با کسانی عوض شده است که در آن ماجراها دخیل نبوده اند و مدیران فعلی نفتی کشور چون اینک به عنوان متولی ومسئول به یک کرسی دولتی تکیه زده اند باید پاسخگوی کار هایی باشند که در آن نقشی نداشته اند.

مدیر عامل آبفای شهرها و شهرکهای غرب استان تهران:

توسعه غرب استان تهران باید توسعه پایدار باشد

مدیر عامل آبفای شهرها و شهرکهای غرب استان تهران در نشست خبری با خبرنگاران غرب استان تهران تاکید کرد: مهترین دغدغه آبفا در غرب استان تهران تامین آب سالم و پایدار و برنامه‌ریزی در جهت توسعه پایدار است.

وزیر نفت عنوان کرد

ضرورت نوسازی تاسیسات نفتی

وزیر نفت با بیان اینکه برجام یک موفقیت بزرگ سیاسی بود، گفت: کسانی که می‌خواستند با تحریم های ظالمانه صادرات ما را صفر کنند و پیش از تحریم‌ها نیز تلاش می‌کردند تا قیمت نفت را به پایین ترین میزان خود برسانند، نتوانستند به چنین چیزی دست پیدا کنند و ما توانستیم تولید و صادرات نفت را افزایش دهیم و به آنچه که می‌خواستیم دست پیدا کنیم.

با حضور وزیر نیرو

سامانه تصفیه‌خانه مدرن فاضلاب نقده به بهره‌برداری رسید

سامانه تصفیه‌خانه مدرن فاضلاب نقده با حضور وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

مشکل افت فشار آب شهرستان قدس برطرف شد

مدیر امور آبفای شهرستان قدس از رفع مشکل افت فشار آب شرب خیابان سرهنگ فرد و فرعی‌های تابعه در شهرستان قدس خبر داد.

وزیر نیرو در مراسم افتتاح تصفیه خانه فاضلاب شهریار خبر داد:

احداث پنج هزار و 100 کیلومتر خطوط آب و فاضلاب از ابتدای دولت یازدهم در استان تهران

مهندس چیت چیان وزیر نیرو در مراسم افتتاح تصفیه خانه فاضلاب شهریار گفت: پنج هزار و 100کیلومتر شبکه آب و فاضلاب با سرمایه گذاری 60 هزار میلیارد ریال از ابتدای فعالیت دولت یازدهم در این استان اجرا و تا پایان سال جاری تکمیل و به بهره برداری می رسد.

پژوهشگاه صنعت نفت و گروه IFP فرانسه توافق نامه همكاري امضا كردند

اولين توافق‌نامه پژوهشگاه صنعت نفت و گروه IFP فرانسه دیروز (سه شنبه 29 تير ماه) در پژوهشگاه صنعت نفت امضا شد.

4 هزارمتر اصلاح شبکه آبرسانی در ملارد انجام شد

مدیر امور آبفای شهرستان ملارد از اصلاح شبکه آبرسانی به طول ٤ هزارمتر در اقطار مختلف از ابتدای سال جاری خبر داد.

مدیر امور آبفای وحیدیه:

انشعاب‌های غیرمجاز وحیدیه جمع‌آوری شدند

محمد حسینی از جمع‌آوری دو انشعاب غیرمجاز در شفیع‌آباد این شهر خبر داد.

تأکید مدیرعامل آبفا استان اصفهان :

مردم باید مصرف آب را در تابستان مدیریت کنند

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان گفت: از ابتدای فصل تابستان باتوجه به همکاری مردم با شرکت آبفا در مصرف بهینه آب و مدیریت فشار که از سوی مسئولان امر صورت گرفته تاکنون هیچ گونه مشکلی درخصوص تأمین آب شرب مردم در اصفهان وجود نداشته و مردم با قطعی آب مواجه نشده اند.

سکوی ١٩A پارس جنوبی با موفقیت نصب شد

عملیات نصب سکوی ٢ هزار و ٧٥٠ تنی ١٩A پارس جنوبی با ثبت رکورد ٢ ساعت با موفقیت انجام شد.

آغاز عملیات اصلاح شبکه آب‌رسانی در مارلیک ملارد

مدیر امور آبفای شهرستان ملارد از آغاز عملیات اصلاح شبکه آب‌رسانی خیابان مریم مارلیک به طول یک هزار و ۲۰۰ متر خبر داد.

برنامه‌ریزی برای لوله‌گذاری و نصب انشعاب فاضلاب شهر قدس

بهزار رضوانی در نشستی خبری گفت: امسال ١٨ کیلومتر شبکه فاضلاب در شهرستان قدس اجرا می‌شود.به مناسبت هفته صرفه‌جویی در مصرف آب خبرنگاران فعال این شهرستان با مدیر امور آبفای شهر قدس دیدار کردند.

از سوی زنگنه و در ٢ پیام جداگانه صورت گرفت

ابلاغ قدردانی مقام معظم رهبری به مدیران و آتش نشانان حریق پتروشیمی بوعلی سینا

وزیر نفت با ارسال نامه ای به استاندار خوزستان و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مراتب قدردانی و تشکر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را به همه مدیران، دست اندرکاران و آتش نشانان فداکاری که در فرونشاندن آتش سوزی اخیر در بخشی از پتروشیمی بوعلی سینا مشارکت داشته اند، ابلاغ کرد.

بازدید مدیران روابط عمومی قدس از تصفیه خانه فاضلاب

مدیران روابط عمومی‌ اداره‌‌های شهرستان قدس از تاسیسات تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان قدس بازدید کردند و از نزدیک در جریان مراحل مختلف تصفیه‌ فاضلاب قرار گرفتند.