امروز: جمعه 28 مهر 1396 ساعت 13:59
كد مطلب: 9822
تعداد بازدید : 197
تاريخ انتشار: دوشنبه 13 دی 1395 ساعت 18:30
آخرین بروزرسانی:

چند خبر از شرکت فولادمبارکه اصفهان

توسعه و بهینه‌سازی سیستم هماهنگی تولید در فولادسازی و ریخته‌گری مداوم

 

با راه‌اندازی سیستم هماهنگی تولید در فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، واحدهای تولیدی جدید مانند ماشین 5 ریخته‌گری، کوره‌های پاتیلی 7 و 8 و واحد سولفور زدایی عملاً در چرخه اتوماتیک هماهنگی تولید فولادسازی قرار گرفت و امکان بهره‌برداری از ظرفیت کامل آن‌ها و تحقق هدف تولید سالانه 7.2 میلیون تن تختال و همچنین ارتقا کیفیت و تنوع بیشتر محصولات فولاد مبارکه فراهم شد.

احمد نصر اصفهانی مهندس فرایند فولادسازی و ریخته‌گری مداوم این خبر را داد و گفت: سیستم هماهنگی تولید  (Production Coordination System) به‌عنوان مهم‌ترین سیستم اتوماسیون فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، وظیفه برنامه‌ریزی، زمان‌بندی، ایجاد هماهنگی بین واحدهای مختلف تولیدی سایت فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، جمع‌آوری اطلاعات تولید و همچنین ارسال آن به سیستم اطلاعات مدیریت فولاد مبارکه(EIS) را به عهده دارد.

وی افزود: با توجه به اجرای برنامه توسعه 7.2 میلیون تن تختال و افزودن واحدهای تولیدی جدید مثل ماشین ریخته‌گری شماره 5، کوره‌های پاتیلی 7 و 8 و واحد سولفورزدایی لازم بود سیستم مذکور(PCS) به نحوی ارتقا یابد که در فانکشن‌های مختلف آن ازجمله برنامه‌ریزی و زمان‌بندی ذوب‌ها در سایت، آزمایشگاه، هماهنگی پاتیل، کنترل توان کوره‌های قوس، کنترل کیفی تختال، محاسبات دمای ذوب و ...، این واحدهای تولیدی جدید نیز لحاظ گردند.

مهندس فرایند فولادسازی و ریخته‌گری مداوم ادامه داد: از آنجایی‌که سیستم PCS ازیک‌طرف هماهنگ‌کننده سیستم‌های سطح 2 کوره‌های قوس، کوره‌های پاتیلی، متالورژی ثانویه و ماشین‌های ریخته‌گری مداوم بوده و از طرف دیگر با سیستم EIS و سیستم‌های اتوماسیون ناحیه انرژی سیالات در ارتباط است، عدم کارکرد صحیح آن، توقف قابل‌توجهی به تولید ناحیه فولادسازی وارد می‌کند، بنابراین اجرای این پروژه و عملیات جایگزینی سیستم قدیم با سیستم جدید از حساسیت بالایی برخوردار بود که خوشبختانه با عنایات خداوند و همکاری تمامی قسمت‌های درگیر و همچنین با نظارت دقیق کارشناسان اتوماسیون ناحیه و اجرای خوب شرکت ایریسا، این مهم به‌خوبی و بدون وارد آمدن هرگونه توقف به خطوط تولید انجام شد.

وی با ذکر این مطلب که برای اجرای این پروژه، معماری سخت‌افزار و شبکه سیستم به‌طور کامل مورد بازبینی قرار گرفت، افزود: در ادامه سیستم‌عامل، پایگاه داده و برنامه‌های کاربردی ارتقا یافت، واحدهای تولیدی جدید به الگوریتم‌های محاسباتی و صفحات کاربری سیستم اضافه شد؛ همچنین مشکلات موجود در بعضی از الگوریتم‌های محاسباتی سیستم قبلی نیز  اصلاح شدند.

نصر در خصوص دیگر مزایای اجرای این پروژه به بومی‌سازی این سیستم و اجرای آن به‌صورت کاملاً داخلی اشاره و اضافه کرد: نسخه‌های پیشین این سیستم با همکاری شرکت‌های آلمانی و ایتالیایی در فولاد مبارکه پیاده‌سازی شده بود؛ این پروژه در قالب پروژه‌های امور مهندسی کارخانه توسط شرکت ایریسا و با همکاری و نظارت فنی و کارگاهی تیم اتوماسیون صنعتی فولادسازی انجام شد.

وی از حمایت‌های مدیریت ناحیه فولادسازی، تولید تختال، تولید فولاد و گروه فنی تولید و همچنین زحمات و همکاری تمامی قسمت‌های درگیر در راه‌اندازی این سیستم به‌خصوص کارشناسان اتوماسیون سطح دو فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، کارشناسان و مدیریت شرکت ایریسا، همکاران گروه فنی تولید، امور مهندسی کارخانه، خدمات فنی، هماهنگ‌کنندگان تولید، سرویس پاتیل، متالوژی ثانویه، کوره‌های قوس، ریخته‌گری مداوم، حمل مواد، آزمایشگاه فولادسازی، برنامه‌ریزی و کنترل تولید، کنترل کیفی، قدردانی کرد.

**************************************

 

مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه:

عملکرد 9 ماهه کارکنان فولاد مبارکه موجب افتخار است

مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه با بیان اینکه عملکرد 9 ماهه کارکنان شرکت فولاد مبارکه موجب افتخار است،گفت: تداوم رویکردهای برنامه ریزی شده جهت تحقق اهداف سال 95 ضروری است.

جلسه شوراي معاونين شرکت فولاد مبارکه روز سه شنبه هفتم ديماه در سالن جلسات مديريت برگزار شد و در آن گزارش عملکرد 9 ماهه شرکت ارائه و تصمیمات مقتضی اتخاذ گردید.

در ابتدای جلسه محمود اکبری، معاون فروش و بازاریابی شرکت با تشریح آخرین وضعیت بازار فولاد در سطح بین المللی و ملی، به عملکرد شرکت در این حوزه اشاره نمود. بنا بر گزارش معاون فروش، تحویل محصول فولاد مبارکه به مشتریان داخلی در 9 ماهه سال 95 بیش از کل تحویل محصول در سال 94 بوده است. وی همچنین از برگزاری جلسات مشترک با مشتریان عمده در راستای توسعه تعاملات در زنجیره تولید و مصرف فولاد خبر داد.

در ادامه جلسه معاون اقتصادی و مالی شرکت با اشاره به عملکرد 9 ماهه فولاد مبارکه در این حوزه به برخی از اقدامات و توفیقات جدید در حوزه مالیاتی و هزینه های مالی اشاره نمود. نادری در ادامه تصریح کرد: پیش بینی می شود در صورت ثبات قیمت و تداوم تحقق اهداف تولید محصولات، تعدیل مناسبی در سودآوری شرکت شاهد باشیم .

مهندس تولائیان نیز در این جلسه با اشاره به اقدامات عمده انجام شده در حوزه خرید، عقد قراردادهای جدید در خصوص بهینه سازی کوره های 3 و 4 نورد گرم و قرارداد خرید دو عدد ماشین لبه بری در نورد سرد را از جدیدترین اقدامات این معاونت برشمرد.

در ادامه جلسه آقای سعیدبخش معاون اجرای پروژه ها، آخرین وضعیت طرح های توسعه شرکت از جمله توسعه فولاد سازی و نورد پیوسته سبا و گندله سازی سنگان را تشریح نمود. در همین خصوص آقای مهندس بخشیان ضمن تشریح وضعیت عملکردی حوزه بهره برداری خصوصا در تولید سفارشات مشتریان با اشاره به تمرکز فولاد سازی و نورد پیوسته سبا به تولید محصولات با ضخامت پایین بیان کرد: با توجه به در پیش بودن راهاندازی طرح افزایش ظرفیت در ناحیه سبا، تصمیم گیری در خصوص رویکرد شرکت در به بهره برداری رساندن این طرح ضروری است.

گزارش کامل آزمون استخدام برگزار شده و میزان شرکت کنندگان به تفکیک رشته و جنسیت از موضوعاتی بود که توسط مهندس اسماعیلی معاون نیروی انسانی و سازماندهی شرکت به جلسه ارائه شد. همچنین مهندس ارزانی معاون تکنولوژی به بیان برنامه سه ماهه پایانی سال در تدوین اهداف استراتژیک شرکت در سال 96 پرداخت. وی همچنين آخرین وضعیت پیشرفت پروژه نورد گرم شهید خرازی را تشریح نمود.

در ادامه جلسه دکتر سبحانی مدیر عامل فولاد مبارکه، ضمن تقدیر از تلاش های صورت گرفته توسط همکاران، عملکرد 9 ماهه شرکت را موجب افتخار دانست و تداوم رویکردهای اتخاذ شده در حوزه های مختلف را خواستار شد. وی ضمن تایید رویکردهای حوزه فروش در تامین نیاز بازار داخل، بر تداوم آن تاکید نمود. دكتر سبحانی همچنین توجه مدیران و سایر همکاران در ارتقای بهره وری را در افزایش سودآوری شرکت موثر دانست. وی در ادامه با اشاره به شرایط بازار و نیاز صنایع داخلی، راه اندازی توسعه فولاد سازی و ریخته گری سبا را با کمترین توقف در سال جاری و راه اندازی توسعه در نورد گرم سبا را در توقف های برنامه ریزی شده سال آینده مطلوب دانست. مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه منافع این روش را به حداقل رساندن زمان توقف خط تولید همزمان با افزایش در ظرفیت تولید دانست.

 

با بازیابی 15000 تن سنگ‌آهن موجود در پسماند تصفیه‌خانه پساب حاصل شد؛

ارزش‌افزوده 21 میلیارد ریالی در فولاد مبارکه

با اجرای یک طرح ویژه و روشی نوین در فرآیند تصفیه و بازیافت پساب‌های صنعتی ناشی از خطوط تولید فولاد مبارکه و  عملیاتی کردن پیشنهاد کاهش مصرف مواد شیمیایی (آهک هیدراته)، به‌طور میانگین سالانه با بازیابی 15 هزار تن سنگ‌آهن موجود در پسماند تصفیه‌خانه، 21 میلیارد ریال ارزش‌افزوده اقتصادی در فولاد مبارکه به دست آمد.

سیامک نوایی مسئول شیفت واحد تصفیه پساب فولاد مبارکه ضمن اعلام این خبر با بیان اینکه تصفیه‌خانه پساب صنعتی شرکت فولاد مبارکه (pu21) در سال 1374 با دبی 700 مترمکعب در ساعت راه‌اندازی شد، اظهار کرد: در این واحد، پساب پس از مرحله آشغال‌گیری، چربی زدایی، هوادهی، تصفیه شیمیایی با آهک هیدراته، کلرورفریک و پلی الکترولیت و گذراندن فرآیند انعقاد و لخته سازی، وارد کلاریفایرها شده و بعد از ترسیب و تنظیمpH  با اسیدسولفوریک در فضای سبز شرکت مورداستفاده قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه ذرات معلق در پساب به شکل پسماند لجن به لاگون‌های جمع‌آوری لجن پمپاژ و پس از خشک شدن به دلیل پایین بودن در صد خلوص آهن در آن (حدود 15 درصد) با کامیون به دپوی ضایعات ارسال می‌شود، افزود: در فرآیند تصفیه پساب‌های صنعتی ناشی از خطوط تولید کارخانجات فولادسازی حجم بالای پسماند و پایین بودن درصد خلوص آهن به دلیل رسوب املاح آهنی با آهک هیدراته می‌تواند محیط‌زیست را تحت تأثیر قرار دهد، در عین‌حال در افزایش هزینه حمل‌ونقل، مصرف مواد شیمیایی، زمان تخلیه و بارگیری از لاگون‌های جمع‌آوری لجن تأثیر مستقیمی داشته باشد.

مسئول شیفت واحد تصفیه پساب فولاد مبارکه افزود: این موارد باعث شد، بازیافت پسماند و برطرف کردن مغایرت‌های مطرح‌شده از دیرباز به‌عنوان یک هدف و راهکار در واحد تصفیه پساب صنعتی و شیمیایی در دستور کار قرار گیرد و به همین منظور طرح‌ها و پیشنهادهای متعددی ارائه و بررسی شد که هرکدام در اجرا با مشکلاتی همراه بودند تا اینکه پیشنهاد کاهش مصرف مواد شیمیایی (آهک هیدراته) جهت ارتقای شرایط زیست‌محیطی و همچنین بالا بردن درصد خلوص آهن در پسماند خروجی و بازیافت آن مطرح شد.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح پساب‌های تولیدی شرکت فولاد مبارکه به مدت حدود یک سال به‌صورت جداگانه با روش جارتست و آنالیز موردبررسی و تجزیه‌وتحلیل قرار گرفتند.

نوایی خاطرنشان کرد: نتایج به‌دست‌آمده در طول یک سال تحقیق و بررسی آزمایشگاهی به‌صورت مقاله در همایش ملی آب با رویکرد آب پاک، در دانشگاه صنعت آب و برق وزارت نیرو ارائه و مورد تائید قرار گرفت و به‌صورت آزمایشی به مدت یک سال با هماهنگی واحد محیط‌زیست، ناحیه آهن‌سازی و آزمایشگاه مرکزی در تصفیه‌خانه گالوانیزه اجرا شد.

وی از رضایت‌بخش بودن نتایج اجرای این طرح خبر داد و با بیان اینکه این پروژه به‌عنوان پروژه ویژه در شرکت فولاد مبارکه ثبت شده و اجرای آن هیچ‌گونه هزینه‌ای برای شرکت نداشته است، گفت: نتیجه بررسی‌ها نشان داد مخلوط کردن بخشی از پساب‌های قلیایی با پساب‌های صنعتی قبل از هرگونه فرایند خنثی‌سازی و شیمیایی، علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌های اقتصادی مربوط به حمل‌ونقل، تعمیرات و تعدیل نیروی انسانی موردنیاز، مصرف آهک هیدراته در فرایند انعقاد و لخته سازی را کاهش می‌دهد، ضمن اینکه در مصرف آهک، مصرف اسیدسولفوریک، کلرورفریک و پلی الکترولیت صرفه‌جویی می‌کند و درنهایت مغایرت یون سولفات را نیز کاهش می‌دهد و مهم‌تر اینکه تصفیه‌خانه پساب هیچ پسماند صنعتی نداشته باشد.

نوایی با تأکید بر اینکه با حذف مصرف آهک، اسیدسولفوریک و کلرور فریک، در سیستم تصفیه پساب قلیایی واحد تصفیه‌خانه گالوانیزه از این پساب می‌توان در تصفیه‌خانه واحد 21 استفاده کرد، گفت: با کاهش مصرف مواد شیمیایی در واحد تصفیه پساب صنعتی، پسماند خروجی از واحد قابل بازیافت بوده و می‌تواند به‌عنوان ماده اولیه در ناحیه آهن‌سازی مورداستفاده قرار گیرد.

وی در خاتمه از همکاری مديريت ناحيه انرژي و سيالات، واحد محیط‌زیست، ناحیه آهن‌سازی و آزمایشگاه مرکزی تشکر و قدرداني کرد.

 

ارائه خدمات پزشکي و بهداشتی بسيج سازندگي پايگاه سلامت فولاد مبارکه به مناطق محروم

در نهمین مرحله از زمان تأسيس بسيج سازندگي شرکت فولاد مبارکه،  پایگاه سلامت و اعضاي گروه بسيج سازندگي این شرکت،  براي دومین بار در سال جاري در تاريخ 5 دی‌ماه با اکيپ متخصص پزشکي و همراه با وسايل و تجهيزات کامل، دارويي، امدادي و بهداشتي در روستای دزج و قمیشلو منطقه دهاقان به بيش از 1500 مددجو، خدمات پزشکي ارائه نمودند.

حجت الاسلام نبوی رییس دفتر هماهنگی تبلیغات اسلامی شرکت فولاد مبارکه اصفهان که تيم بسيج سازندگي این شرکت را همراهي می‌نمود، ضمن تشکر از دست‌اندرکاران  برپایی این اردوی جهادی گفت: این خدمات برای افرادی که استطاعت مالی لازم جهت مراجعه به مراکز بهداشتی را ندارند، در مقاطع خاصی می‌تواند مؤثر واقع شود که قابل تقدیر است.

وی افزود: وقتی تلاش می‌کنیم در زندگی خود با تقوی‌تر باشیم، به واقع  هم دنیا را و هم آخرت خود را آباد نموده‌ایم.

حجت الاسلام نبوی ابراز امیدواری کرد، ارائه این خدمات همچنان ادامه داشته باشد و هرچه سریع‌تر همه اقشار جامعه به سطوح قابل قبولی از خدمات پزشکی دسترسی یابند.

به گزارش خبرنگار فولاد، در جریان ارائه این خدمات،  هوشنگ نوایی فرمانده سپاه ناحیه دهاقان با حضور در محل برگزاري اردوي سلامت، از اعضاي بسيج شرکت فولاد مبارکه و تمامي کارکنان و مسئولان اين شرکت قدردانی کرد و گفت : وقتی مردم لذت خدمت را می‌چشند، اعتمادشان به نظام و خدمات نظام در هر قالبی که ارائه شو د،بیشتر می‌شود که این قابل تقدیر است.

گفتني است، اعزام کارشناس بهداشت به چهار مدرسه و اهدای بسته‌های بهداشتی به دانش آموزان این مدارس از دیگر فعالیت‌های این گروه بود. ضمن اینکه شورای حوزه مقاومت بسیج شرکت فولاد مبارکه با برنامه‌ریزی انجام شده با بازدید از خدمات‌رسانی پایگاه سلامت در این منطقه ، جلسه ‌ایی با مسئولان منطقه در مجموعه فرهنگی این روستا برقرار کرد.

 

در همایش تجلیل از خیران و داوطلبان شهرستان مبارکه انجام شد؛

قدردانی از اقدامات خیرخواهانه شرکت فولاد مبارکه

همزمان با ایام گرامیداشت روز جهانی داوطلب، با برگزاری آئینی و با حضور فرماندار، رؤسای شوراهای اسلامی، رئیس جمعیت هلال‌احمر، جمعی از خیران و داوطلبان شهرستان مبارکه، معاون داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان، مدیر روابط عمومی و رئیس ارتباطات منطقه‌ای فولاد مبارکه از اقدامات خیرخواهانه شرکت فولاد مبارکه با اهدای لوح تقدیر و تندیس قدردانی شد.

به گزارش خبرنگار فولاد در این همایش که در محل هلال ‌احمر شهرستان مبارکه برگزار شد، ذاکری، فرماندار شهرستان مبارکه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حادثه دیدگان زلزله بم بر اهمیت کار امدادگران و داوطلبان هلال‌احمر تأکید کرد و گفت: آمادگی هنگام بلاهای طبیعی یکی از ضروریات جامعه‌ امروزی است، به ‌ویژه اینکه شهرستان اصفهان، مبارکه و شهرضا بر روی گسل‌های زلزله‌خیز قرارگرفته‌اند.

 وی از وجود صنایع بزرگ از جمله فولاد مبارکه، رودخانه زاینده‌رود عبور چندین خط لوله گاز و دکل‌های فشارقوی در منطقه مبارکه به‌عنوان مکان‌های استراتژیکی که استان را به داشتن آمادگی بالا برای مواجه‌شدن با بلایای طبیعی ملزم می‌کند، یادکرد و اظهار کرد: به این منظور داوطلبی و حضور همه‌جانبه برادران و خواهران در هلال‌احمر از اهمیت بالایی برخوردار است.

فرماندار شهرستان مبارکه خاطرنشان کرد: کسانی که در کنار سایر همکاران هلال‌احمر نسبت به امر امدادرسانی و اقدامات خیرخواهانه همت می‌گمارند، به معنی واقعی درک درستی از موضوعات بحران، حادثه و مسئله امداد دارند.

وی ضمن قدردانی از اقدامات خیرخواهانه فولاد مبارکه به‌ویژه در احداث پایگاه امداد و نجات سه‌راهی مبارکه گفت: به‌ حق این پایگاه یکی از پایگاه‌های امداد و نجات بسیار ارزشمند در جاده‌های ایران است، چراکه ازنظر موقعیت جغرافیایی در جای بسیار مناسبی تدارک دیده ‌شده است و می‌تواند از اسفندماه سال جاری هم‌زمان با آغاز مسافرت‌های نوروزی به همه مسافرین داخلی و حتی گردشگران خارجی که احتمالاً نیازمند امداد و نجات خواهند شد، کمک‌رسانی کند.

پایگاه امداد و نجات هلال‌احمر سه‌راهی مبارکه یکی از نمونه‌های بارز همکاری شرکت فولاد مبارکه با هلال‌احمر

در ادامه این همایش غلامرضا ابوطالبی رئیس جمعیت هلال‌احمر مبارکه بیان کرد: با توجه به اینکه ماهیت هلال‌احمر در داخل و خارج از کشور از ابتدای شکل‌گیری به‌صورت داوطلبانه پایه‌ریزی شده است، در شهرستان مبارکه نیز بخش بسیاری از این اقدامات با حضور فعال آحاد مختلف مردم و همکاری و مشارکت صنایع هم‌جوار ازجمله فولاد مبارکه انجام‌ شده است.

وی احداث پایگاه امداد و نجات هلال‌احمر واقع در سه‌راهی شهرستان مبارکه را یکی از نمونه‌های بارز همکاری شرکت فولاد مبارکه با هلال‌احمر خواند و گفت: این شرکت به‌عنوان یکی از صنایع و داوطلبان فعال در حوزه اقدامات خیرخواهانۀ همواره برای منطقه منشأ خیر بوده است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر مبارکه تصریح کرد: اگر فعالیت‌های در حال انجام در هلال‌احمر جنبۀ داوطلبانه نداشته باشد، قطعاً هلال‌احمر به‌تنهایی نخواهد توانست این حجم فراوان مسئولیت و زیرساخت را در سطح کشور و شهرستان‌ها ارائه نماید.

تقدیر از فولاد مبارکه به‌عنوان خیر و داوطلب برتر

بنابراین گزارش در همین خصوص علیرضا سلیمی معاون داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان، ضمن قدردانی از حضور فعال فولاد مبارکه و سایر داوطلبان و خیرخواهان، همکاری‌های فولاد مبارکه با جمعیت هلال‌احمر مبارکه را در نوع خود در سطح استان و کشور، کم‌نظیر خواند و با بیان اینکه در هیچ‌یک از شهرستان‌های استان اصفهان افتتاح پایگاه نداشته­ایم، اظهار کرد: عمدتاً امدادگران پایگاه‌های مستقر در سایر شهرستان‌های استان اصفهان یا در سوله‌ها و یا حداکثر در یک پایگاه در حال ارائه خدمت هستند، این در حالی است که در شهرستان مبارکه 5 پایگاه با بالاترین کیفیت در حال امدادرسانی هستند.

وی از دکتر بهرام سبحانی مدیرعامل فولاد مبارکه، به ‌عنوان داوطلب نمونه یاد و در همین راستا صریح کرد: پایگاه احداث‌شده توسط فولاد مبارکه در سه‌راهی مبارکه یکی از مجهزترین پایگاه‌های امداد و نجات سطح کشور خواهد شد که به همین دلیل در همایشی که در تهران برگزار شد، از فولاد مبارکه به‌عنوان خیر و داوطلب برتر تجلیل شد.

معاون داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان با ذکر این مطلب که جمعیت شهرستان مبارکه حدود 170 هزار و تعداد داوطلبان این شهرستان حدود 2 هزار نفر است، تصریح کرد: به‌یقین این تعداد امدادگر داوطلب جوابگو نخواهد بود.

سلیمی افزود: به‌منظور توسعه تعداد افراد امدادگر، هلال‌احمر رویکرد «هر خانواده یک امدادگر» را در دستور کار خود قرار داده است، از این‌رو انتظار می‌رود با توجه به اینکه هیچ محدودیتی در هلال‌احمر وجود ندارد، باید همه مردم شهرستان به‌صورت داوطلبانه برای فراگیری فنون امداد و نجات و کمک‌های اولیه به‌صورت حضوری و یا ثبت‌نام در سایت «خادم» اقدام نمایند.

اقدامات خیرخواهانه فولاد مبارکه همچون ساخت پایگاه امداد و نجات سه‌راهی مبارکه یک ارزش سازمانی است

در این همایش محمد ناظمی هرندی مدیر روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه نیز در جمع مسئولان و خیران شهرستان مبارکه گفت: شرکت فولاد مبارکه از آغاز بهره‌برداری به‌موازات تولید و ایجاد ارزش‌افزوده اقتصادی برای کشور تلاش کرده است تا در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود به‌عنوان یک داوطلب حامی شهرستان‌های هم‌جوار و سایر هم‌میهنان باشد.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آسیب دیدگان زلزله بم از تک‌تک کارکنان فولاد مبارکه به‌عنوان یک داوطلب یاد و تصریح کرد: در آن زمان نیز هر یک از کارکنان احساس مسئولیت کرده و به‌عنوان یک داوطلب تلاش کردند تا به همنوعان خود امدادرسانی کنند.

مدیر روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: در نزد مردم شریف ایران و به‌ویژه کارکنان فولاد مبارکه، فرهنگ امداد و همدلی باهم نوع نهادینه‌شده است، به همین دلیل هنگام بروز شرایط خاص، با حرکت‌هایی مبتنی بر نگرش داوطلبانه، بدون اینکه سؤال کنند شخص مددجو از چه دین و آیین و نژادی است، به یاری آن‌ها می‌شتابند و اقدامات شایسته‌ای انجام می‌دهند که البته این از بارزترین ارزش‌های هلال‌احمر در سطح جهانی است.

وی از اقدام خیرخواهانه کارکنان شرکت فولاد مبارکه و مشارکت خودجوش آن‌ها در طرح «هر نفر یک پتو» خبر داد و گفت: کارکنان فولاد مبارکه در این طرح با تخصیص بخشی از حقوق خود به یاری آوارگان سوریه شتافتند.

ناظمی هرندی تصریح کرد: ساخت پایگاه امداد و نجات سه‌راهی مبارکه و سایر اقدامات خیرخواهانه فولاد مبارکه، به‌عنوان یک ارزش سازمانی است.

 


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*