امروز: جمعه 28 مهر 1396 ساعت 14:13
كد مطلب: 8760
تعداد بازدید : 166
تاريخ انتشار: شنبه 20 آذر 1395 ساعت 12:49
آخرین بروزرسانی:

چند خبر از شرکت فولادمبارکه اصفهان

عضو هیئت مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد ایران:واردات ورق فولادی ممنوع نبوده است

 

در پي اعلام خبر صدور مجوز براي واردات ورقهاي فولادي از سوي مهدي کرباسيان رئيس ايميدرو، دکتر بهرام سبحاني عضو هيئت مديره انجمن توليد کنندگان فولاد ايران و مديرعامل فولاد مبارکه نيز در اين خصوص گفت: واردات ورق فولادي ممنوع نبوده و پيش از اين هم ورق فولادي به کشور وارد ميشده است.

وي با بيان اينکه واردات اين محصول ممنوعيتي ندارد، تصريح کرد: کمبودهايي در زمينه تأمين ورق فولادي وجود دارد و از آنجايي که توليد داخل جوابگوي نياز کل کشور نيست، بايد به واردات روي آورد. مديرعامل فولاد مبارکه اصفهان افزود: کمبود در زمينه چنين محصولاتي هميشه وجود داشته است و دارد، هر چند واردات هم در ماههاي گذشته انجام شده است تا جائيکه در هفت ماه گذشته يک ميليون تن ورق فولادي به کشور وارد شده است.

سبحاني ادامه داد: با توجه به کمبود ورق فولادي واردات اين محصول با پرداخت تعرفه لازم براي توليد داخل آسيب زا نيست.

 

تأکید دکتر سبحانی در جلسه کمیته مدیریت فولاد مبارکه:

استفاده از توانمندی شرکتهای سازنده داخلی در اولویت قرار گیرد

مديرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان در جلسه کميته مديريت اين شرکت، پس از استماع گزارش عملکرد شرکت در آبان ماه از سوي معاونان و مديران نواحي تصريح کرد: در جريان اجراي طرح هاي توسعه، استفاده از توانمندي شرکتهاي سازنده داخلي بايد در اولويت باشد.

دکتر بهرام سبحاني در همين خصوص اظهار کرد: در شرايط کنوني شرکتهاي خارجي متعددي درخواست همکاري با فولاد مبارکه را دارند، اما همانگونه که پيش از اين هم تأکيد شده است، بايد همکاري با ايشان به گونهاي باشد تا چنانچه توانمندي ساخت هرگونه تجهيز و يا احداث هر خط توليدي در کشور وجود داشته باشد، لزوماً بايد شرکتهاي داخلي در اولويت باشند.

وي افزود: در عين حال بايد اگر نياز به واردات باشد، حتماً انتقال دانش فني در اين فرآيند انجام شود تا هم فولاد مبارکه و هم شرکتهاي سازنده داخلي به لحاظ فني توانمندتر شوند.

مديرعامل شرکت فولاد مبارکه در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينکه استفاده از دستورالعملها ايمنترين و کيفيترين راه اجراي کارها است، در خصوص ايمني و نقش نيروي انساني در سازمان و همچنين لزوم استفاده حداکثري از تجارب کارکنان باسابقه در زمان حضور آنها در قسمت هاي مختلف، گفت: بديهي است که استفاده از تجربه در بسياري از مواقع مي تواند نقش مؤثري در بهبود فرآيندها داشته باشد، اما بهترين حالت اين است که براي اجراي امور مربوط به مونتاژ، دمونتاژ و به طور کلي تعميرات خطوط و تجهيزات، تمامي کارکنان با هر سابقه اي حتماً با رجوع به دستورالعمل تعميراتي تجهيزات مورد نظر، کارها را انجام دهند.

وي با اشاره به نتايج مميزي خارجي سيستم هاي مديريت يکپارچه فولاد مبارکه بيان کرد: نتايج اين مميزي در هر بخش بايد به دقت بررسي شود؛در عين حال در نظر داشته باشيم اين فرآيند در سازمانهاي متعالي پاياني ندارد، بنابراين بايد به ويژه در مباحث ايمني، محيط زيست و به طور کلي کنترل ها، همچنان با نظارت بهتري شرکت را براي دريافت بهترين نتايج و امتيازات در هنگام بازرسي ها و مميزي ها آماده کنيم. سبحاني با اشاره به عملکرد شرکت در هشت ماهه گذشته تاکيد کرد: بايد به طور جدي تري در برنامه هاي توليد، بهبود کمي و کيفي مستمر را در دستور کار قرار دهيم؛ همچنين شاخص ها را در حد قابل قبول و واقعي آنها ارتقا دهيم و به صورت چالشيتر آنها را برنامهريزي کنيم تا به ظرفيت ها و اهداف مدنظر دست يابيم. وي با تأکيد بر اينکه در حال حاضر براي تأمين ??? درصدي مواد اوليه مورد نياز صنعت فولاد از محل داخل کشور، اقدامات خوبي انجامشده و بسياري از مشکلات توليد به واسطه ناخالصي هاي موجود در مواد اوليه خارجي مرتفع شده است، تصريح کرد: با وجود شرايط بسيار خوب فعلي بايد شرکت را با چابک سازي بيشتري در مسير دستيابي به اهداف خود ياري کنيم. مديرعامل شرکت فولاد مبارکه ادامه داد: به خاطر داشته باشيم، اهداف سازمان محقق نمي شود مگر زماني که هر يک از کارکنان در حوزه هاي کاري خود تا حد مسئول، مدير و مديرعامل شرکت احساس مسئوليت کنند و با لحاظ کردن تمامي منافع و صرفه و صلاح هاي سازمان پروژه ها را با بالاترين کيفيت و با نازلترين قيمت اجرا کنند؛ همچنين در اجراي پروژه ها نبايد با قبول دستورکارهاي متفرقه در قرارداد بسته شده اوليه، راه اجراي به موقع پروژه ها را با مانع مواجه کنيم.

 

معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه خبر داد:

رشد 58 درصدی ثبت سفارش برای مشتریان داخلی

معاون فروش و بازاريابي فولاد مبارکه گفت: شرکت فولاد مبارکه اصفهان در هشت ماهه سال جاري همانند سنوات قبل با رويکرد توسعه متوازن، روند رو به رشد توليد و فروش خود را حفظ نمود و توانست با فروش و ثبت سفارش4 ميليون و 450 هزارتن محصول نسبت به عملکرد مدت مشابه سال قبل (3 ميليون و 375 هزار تن) رشد 32 درصدي را در مسير تأمين نياز مشتريان خود به ثبت برساند.

محمود اکبري در اين خصوص اظهار کرد: اين گام بلند که در راستاي رضايتمندي هرچه بيشتر مشتريان داخلي برداشته شده است، در حالي صورت گرفته که ميزان سفارش هاي ثبت شده تا پايان آبان ماه امسال براي تحويل در بازار داخل معادل 3 ميليون و 600 هزار تن بوده که نسبت به ميزان مدت مشابه سال قبل(2 ميليون و 283 هزارتن) معادل 58 درصد رشد داشته است.

وي با تأکيد بر اينکه در سال جاري رويکرد شرکت فولاد مبارکه بر مبناي تأمين هرچه بيشتر نياز بازار داخلي برنامه ريزي شده است، تصريح کرد: در سال جاري براي بازار خارج معادل 850 هزار تن محصول ثبت سفارش شده که نسبت به ميزان سفارش ثبت شده در مدت مشابه سال گذشته (يک ميليون و 95هزارتن) کاهش 23 درصدي را نشان مي دهد که اين امر گوياي حمايت فولاد مبارکه از صنايع پايين دستي داخلي مي باشد.

معاون فروش و بازاريابي فولاد مبارکه خاطر نشان کرد: با توجه به تنوع محصولات در سبد فروش شرکت فولاد مبارکه مشتمل بر انواع محصولات از قبيل اسلب، ورقهاي گرم، سرد و پوشش دار از کل فروش محقق شده در هشت ماهه سال جاري، حدود 9 درصد آن مربوط به اسلب، 65 درصد مربوط به محصولات گرم، 18 درصد مربوط به محصولات سرد و 5 درصد هم مربوط به محصولات پوشش دار است.

اکبري تصريح کرد: با توجه به تغيير تقاضا در بازار داخلي و به منظور پاسخگويي به نياز اين بخش سعي شده ترکيب محصولات صادراتي به سمت کالاهايي متمايل شود که نياز داخلي کمتري دارد. به عنوان مثال در سال جاري تاکنون افزون بر 250هزارتن اسلب براي صادرات ثبت سفارش شده است.

بازارهاي هدف فولاد مبارکه بخش ديگري از سخنان معاون فروش و بازاريابي فولاد مبارکه بود که وي در اين خصوص نيز گفت: فروش محصولات در بازار داخلي به منظور تأمين نياز مشتريان با زمينه فعاليت هاي مختلف است. مشتريان لوله و پروفيل به عنوان عمده مصرف کننده محصولات گرم با 30 درصد و خودروسازان به عنوان عمده مصرف کننده محصولات سرد با 15 درصد بيشترين سهم را از فروش محصول در بازار داخلي به خود اختصاص داده اند.

معاون فروش و بازاريابي فولاد مبارکه افزود: در مجموع حدود 78 درصد از فروش محصولات شرکت به پنج زمينه فعاليت لوله و پروفيل، صنعت خودرو، تجهيزات فلزي سنگين، صنايع فولادي و فلزي و شرکتهاي نوردکار و مصارف جزء اختصاص يافته است.

وي اضافه کرد: همچنين ترکيب فروش محصولات در بازارهاي هدف صادرات به ترتيب، 50 درصد صادرات به کشورهاي اروپايي، 33 درصد به خاورميانه و 17 درصد هم به کشورهاي خاور دور است.

وي همچنين از افزايش ثبت سفارش محصولات کيفي و ويژه فولاد مبارکه خبر داد و در اين خصوص گفت: در محصولات کيفي نيز با تحويل 787 هزارو 497 تن، رشد 16درصدي را نسبت به سال قبل شاهد بوده ايم. اين در حاليست که با توجه به تنوع و گستردگي زياد محصولات توليدي در فولادمبارکه اصفهان، که به عنوان کالاي صنعتي مورد مصرف صنايع پايين دستي متعددي مي باشد، ساختار توليد آن براساس نياز بازار و مشتريان طراحي و جهت گيري ها،متناسب با شرايط بازار تنظيم مي شود.

اکبري تصريح کرد: در واقع به طور سيستماتيک مطالعات لازم روي بازار صورت گرفته و پس از اخذ نياز مشتريان و بررسي و تحليل متغيرهاي متعدد، پيش بيني تقاضاي بازار داخلي و صادراتي در افق ميان و بلندمدت صورت گرفته و مناسب ترين برنامه توليد و فروش مطابق با نيازهاي بازار و توانمندي خطوط توليد تهيه و به عنوان چارچوب اصلي در دستور کار قرارمي گيرد که متناسب با شرايط بازار در طول سال بروز رساني مي شود. وي با بيان اينکه در مدل کسب و کار ياد شده، جايگاه بازاريابي و فروش به عنوان سياستگذار اصلي توليد از اهميت ويژه اي برخوردار است، افزود:اين مهم به خصوص در شرايط سخت سال هاي اخير و در تداوم روند توليد در فولاد مبارکه بسيار مؤثر بوده است.


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*