امروز: جمعه 28 مهر 1396 ساعت 14:11
كد مطلب: 8724
تعداد بازدید : 168
تاريخ انتشار: یکشنبه 14 آذر 1395 ساعت 16:13
آخرین بروزرسانی:

چند خبر از شرکت فولادمبارکه اصفهان

به میزبانی فولاد مبارکه انجام شد؛ برگزاری مراسم باشکوه بزرگداشت خبرنگار شهید محسن خزایی در اصفهان

 

مراسم بزرگداشت خبرنگار شهید محسن خزایی خبرنگار صداوسیما و مدیر اسبق روابط عمومی فولاد مبارکه به همت و میزبانی این شرکت و با حضور مدیرعامل، معاونان، مدیران و کارکنان مجموعه، خانواده شهید خزایی،  مدیرکل صداوسیمای اصفهان، شهردار و جمعی از دیگر مسئولان و فرماندهان نظامی و انتظامی اصفهان، در خیمه حسینی گلستان شهدای اصفهان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فولاد، در حاشیه این مراسم دکتر سبحانی مدیرعامل فولاد مبارکه، در جمع خبرنگاران با اشاره به ویژگی های شخصیتی و اخلاقی این شهید مدافع حرم تصریح کرد: شهید خزایی در هر جایگاهی که بود، پاسداری از ارزشهای جمهوری اسلامی ایران را سرلوحه کار خود قرار می­ داد و تلاش می­ کرد تا اطلاعات و اخبار را در کمال امانتداری به گوش مخاطبان برساند. دکتر سبحانی در پاسخ به این سؤال که خبرنگاران چگونه می­ توانند راه این خبرنگار شهید را ادامه دهند؟، گفت: همانگونه که شهید خزایی بر این امر همت می گماشت، ادامه دهندگان راه ایشان نیز باید به خوبی بدانند، دشمنان با استفاده از فضای رسانه سعی دارند، دستاوردهای دنیای اسلام را سانسور نمایند، این رسالت اصلی خبرنگاران است که با بیان حقایق و روشنگری، تلاش دشمنان را خنثی کنند. مدیرعامل فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: از آنجایی که این شهید والامقام از جنس اصحاب رسانه بود، در دوران کاری پر خیر و برکت خود در فولاد مبارکه نیز همواره سعی می­ نموده است تا دستاوردهای جبهه صنعت کشور را به خوبی به سمع و نظر مخاطبان برساند. 

بنابراین گزارش در این مراسم حجت الاسلام نیلی پور از چهره ­های مذهبی و سخنرانان برجسته استان و همچنین احمدی افزادی مدیرعامل صداوسیمای اصفهان به ایراد سخن پرداخت و سپس محمد یزدخواستی و منصوری از مداحان اهلبیت علیهم السلام به نوحه خوانی و مدیحه سرایی پرداختند. گفتنی است در این مراسم تصویر شهیدمحسن خزایی با لباس تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان به عنوان یادبودی از دوران خدمت صادقانه این شهید در شرکت فولاد مبارکه اصفهان به خانواده وی اهدا شد

 

 

در راستای اقتصاد مقاومتی انجام شد؛

تأمین ١٠٠ درصدی سنگ آهن و گندله مورد نیاز فولاد مبارکه از داخل کشور

در پی اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی و به منظور حمایت از صنایع داخلی و همچنین جلوگیری از خروج مقادیر قابل توجهی ارز از کشور، هم اکنون با همکاری ها به عمل آمده با معادن در بخش­ های مطالعاتی مربوط به ارتقای کیفیت مواد، ۱۰۰درصد نیاز فولاد مبارکه به گروه سنگ آهن از داخل کشور تأمین می­ شود.

این مطلب را مهدی تولاییان، معاون خرید شرکت فولاد مبارکه در مصاحبه با خبرنگار فولاد بیان کرد و افزود: به طور کلی در بخش قطعات از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۹ درصد مبلغ سفارشات خرید فولاد مبارکه به ارزش بیش از ۳۴ هزار میلیارد ریال از داخل کشور تأمین می شود که این میزان در مقایسه با سال قبل یک درصد رشد را نشان میدهند.

وی خاطرنشان کرد: بخش عمده این مبلغ مربوط به تأمین مواد اولیه و انرژی مورد نیاز شرکت، مشتمل بر گروه سنگ آهن و گندله و سایر اقلام است که در مقایسه با سالهای ۹۳ و ۹۴ رشد چشم گیری از نظر تأمین از داخل نسبت به خرید خارج داشته است.

تولاییان با بیان اینکه گروه سنگ آهن شامل کنسانتره و گندله است، افزود: در حال حاضر مواد نامبرده از معادن گل گهر،
بافق­، زرند، سنگان و سیرجان تهیه می شود در حالی که پیش از این بخشی از این نیاز از کشورهای بحرین و هند تأمین و خریداری می ­شد.

وی در پاسخ به این سؤال که فولاد مبارکه در راستای تقویت، انتقال دانش فنی و بومی سازی صنعت فولاد کشور چه اقداماتی انجام داده است، تصریح کرد: پیرو دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر پیاده سازی سیاستهای اقتصاد مقاومتی و همچنین از آنجایی که فولاد مبارکه در دوران سخت تحریم ها تنها راه نجات خود را در بومی سازی تجهیزات و تأمین داخلی اقلام مصرفی می ­دید، بنابراین از همان آغاز سیاست کلان شرکت بر این اصل استوار شد تا کل نیازهای خود را در بخش اقلام مصرفی و تجهیزاتی از محل داخل کشور تأمین نماید، با این شرط که در هر شرایط باید ارتباط خود را با دنیای فنآوری و تکنولوژی بیرون از سازمان و کشور حفظ نماید، چراکه شرکتی که داعیه جهانی شدن دارد، نمیتواند خود را محصور و از دانش روز دنیا جدا کند.

وی خاطرنشان کرد: به منظور دستیابی به دانش فنی ساخت قطعات در اقدام اول از شرکتهای فنی مهندسی برای حرکت در راه تهیه نقشه ها و مهندسی معکوس مدارک و قطعات دعوت به همکاری نمود تا اینکه تعداد قابل توجهی از نقشه های ساخت اقلام مورد نظر  استخراج و در اختیار تیم ها و شرکتهای سازنده قرار گرفت.

 معاون خرید شرکت فولاد مبارکه بیان کرد: اگرچه فولاد مبارکه برای کسب این موفقیت و در این راه سرمایه گذاریهای زیادی انجام داد، اما سرانجام بارها و بارها با اصلاح نقشه ­ها و فرآیند ساخت با همیاری مجموعه های مختلف به مرحله ای رسیدم که بسیاری از قطعات مورد نظر یا با ساخت داخل یا با به کارگیری روشهای مختلف جایگزین شدند. دست­یابی به دانش فنی و ساخت برخی از این تجهیزات در حالی اتفاق افتاد که بسیاری از این اقلام  انحصاراً در اختیار برخی از کشورهای اروپایی، آسیایی، آمریکا و ژاپن بود.

وی با تأکید بر اینکه نهضت بومی ­سازی صنعت فولاد بعد از امضای برجام نیز با سرعت بیشتری به حرکت خود ادامه داد، افزود: در این راستا پس از امضای برجام، شرکتهای معتبر و قدرتمندی در زمینه ساخت تجهیزات و احداث خطوط تولید با ورود به کشور ایران و مشخصاً با فولاد مبارکه وارد مذاکره شدند تا خدمات و قطعات مورد نیاز شرکت فولاد مبارکه را تأمین کنند و با برنامه ریزی های بسیار دقیق متقاضی ورود به بازار ایران شده اند.

تولاییان با بیان اینکه مدیریت فولاد مبارکه در اهداف کلان خود انتقال دانش فنی و نهادینه نمودن دانش در کشور ایران را مدنظر قرار داده است، اضافه کرد: شرکتهای خارجی که خواهان همکاری با فولاد مبارکه هستند، فقط به شرط انتقال دانش فنی ساخت قطعات در داخل کشور ایران و ارائه محصول با کیفیت و قیمت تمام شده کاملاً رقابتی می ­توانند با ما همکاری داشته باشند.

وی با تأکید بر فواید این همکاری ها تصریح کرد: به خاطر داشته باشیم گذاشتن چنین پیش شرط­ های مهمی با این سیاست انجام شد که از این رهگذر شرکت ­های داخلی در کنار شرکتهای خارجی باشند و در نتیجه همکاری با آنها توانمندتر می شود؛ در عین حال این امر سبب میشود فرصت­ های شغلی زیادی در کشور ایجاد شود و جوانان مستعد و تحصیل کرده ایرانی بتوانند در بخش های مختلف استعدادهای خود را شکوفا کنند.

معاون خرید فولاد مبارکه در همین خصوص اضافه کرد: دستاورد چنین همکاری فراتر از اینهاست به نحوی که علاوه بر موارد ذکر شده به مرور زمان شرایطی ایجاد میشود که با نهادینه شدن دانش روز دنیا در کشور خودمان پس از احداث طرح ها به جایی می­ رسیم که برای تأمین قطعات و خدمات به مشکل خاصی برنخواهیم خورد.

وی ادامه داد: همچنین در این حالت دیگر شرکتهای سازنده از حالت یک فروشنده مطلق خارج می ­شوند و ضمانت کرده ­اند تجهیزات مورد نیاز را با همان کیفیت ساخته شده در خارج از کشور ایران و با قیمتی رقابتی با همکاری شرکت­ های ایرانی ارائه نمایند.

تولاییان تصریح کرد: مسلماً با این اقدام از تجربه تلخ تحریم ها بهترین استفاده را خواهیم برد و در این حالت شرکت­ هایی که در زمان تحریم ها ساخته ­های خود را با چندین برابر قیمت در بیرون از مرزهای ایران به کشور ما می فروختند، به سمت و سویی سوق داده خواهند شد که از این پس با سرمایه گذاری خود و با مشارکت شرکتهای ایرانی، مواد و قطعات را در حضور جوانان فرهیخته ما بسازند.

وی در همین خصوص بیان کرد: یکی دیگر از مزیت های اجرای این سیاست این است که با نهادینه شدن این رویکرد کشور ایران هم می تواند همانند کشورهای چین و کره، تکنولوژیهای اروپایی را در نزد خود بومی سازی کند و چه بسا که بسیاری از تجهیزات مورد نیاز صنایع خاورمیانه و منطقه را ایران با مشارکت کشورهای اروپایی در داخل کشور بسازد و برای آنها صادر نماید.

 معاون خرید فولاد مبارکه تاکید کرد: در این حالت شرکتهای داخلی هم روز به روز توانمندتر میشوند و چنانچه احیاناً شرایطی به مانند شرایط تحریم های پیش به وجود آید، دیگر به هیچ عنوان از این بابت نگرانی نخواهیم داشت و این گام بسیار بلندی برای ارتقای صنعت فولاد کشور است.

وی با بیان اینکه ارتقای دانش فنی ارمغان های بسیاری برای هر کشور دارد، گفت: فراموش نکنیم وقتی دانش ساخت یک تجهیز در داخل کشور نهادینه میشود، متعاقب آن می­توان بسیاری از تجهیزات مشابه مورد نیاز سایر صنایع را نیز با استفاده از همان تکنولوژی در داخل کشور بومیسازی و به بازار عرضه کرد .

تولاییان از وجود فضای امن بسیار بالا در کشورمان به عنوان یک مزیت برای سرمایه گذاری یاد کرد و در این خصوص گفت: از آنجایی که بسیاری از کشورها آماده سرمایه­ گذاری در ایران هستند، ما در ادامه راه خواهیم توانست مانند کشورهای چین و ترکیه تجهیزات ساخته شده در کشورمان را با کیفیت مشابه برندهای معروف دنیا به سایر کشورها صادر نمایم.

وی در بخش پایانی سخنان خود اظهار کرد: نتیجه همه این تلاشها برای صنعت ما خودباوری است به نحوی که نیروی جوان و تحصیل کرده ما در حال باور این مهم است که با بالاترین امنیت و بالاترین سطح آموزش دانشگاهی که در کشور وجود دارد و با توجه به بهترین بازاری که در منطقه موجود است ،خواهیم توانست در سطوح بسیار بالایی نسبت به شکست انحصار ساخت کارخانجات و تجهیزات و همچنین به دست گرفتن بازار اقدام کنیم.

 

حضور موفق شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران متافو

شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران متافو که در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد، آخرین دستاوردها و محصولات خود را در معرض دید بازدیدکنندگان داخلی و خارجی قرار داد. به گزارش روابط عمومی شرکت ورق خودرو، در این نمایشگاه شرکت ورق خودرو با هدف معرفی محصولات مختلف تولیدی خود از جمله گریدهای کششی - فوق کششیDX۵۳-DX۵۴ و DX۵۶ و استحکام بالای میکروآلیاژی E۲۷۵ و E۳۳۵ و دوفازی و همچنین گسترش راهکارهای روابط تجاری در زنجیره تأمین و بازارهای هدف از جمله افزایش سهم صادرات و ورود به بازارهای جدید، حضوری فعال و گسترده داشت؛ به نحوی که بازرگانان و شرکتهای خارجی همچون CMI بلژیک و شرکت FIVES فرانسه با حضور و تشکیل جلسه در غرفه شرکت ورق خودرو با توانمندیهای این شرکت در حوزه تولید محصولات گالوانیزه صنعتی و خودرویی آشنا شدند که نقطه نظرات آنان توسط مسئولان و کارشناسان این شرکت دریافت شد. گفتنی است با توجه به کیفیت بالای محصولات شرکت ورق خودرو و کسب استانداردهای روز اروپا، محصولات این شرکت مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت.

 

برگزاری مراسم یادواره شهدای خانواده شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری

همزمان با هفته بسیج و به  مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، مراسم یادواره شهدای معزز خانواده شرکت ورق خودرو و بسیج کارگری شهرستان بروجن، با حضور خانوادههای معظم شهدا، فرماندهان و مسئولان سپاه، مدیرکل بنیاد شهید، جمعی از مسئولان استان چهارمحال و بختیاری و شهرستان بروجن و مدیرعامل و کارکنان شرکت ورق خودرو در محل این شرکت برگزار شد.

در این آئین سخنرانان در خصوص مقام و جایگاه رفیع شهدا و حضور بسیج در عرصههای مختلف انقلاب ایراد سخن کردند.

گفتنی است این مراسم که به همت پایگاه بسیج کارگری امام علی (ع) شرکت ورق خودرو برگزار شد، با اهداء لوح تقدیر و تندیس یادبود از خانواده های معظم شهدا تجلیل شد.

در پایان این مراسم مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان چهارمحال و بختیاری و شهرستان بروجن و جمعی از خانواده های معظم شهدا طی نشست جداگانه­ ای به پاس قدردانی از برگزاری این مراسم از مدیرعامل و فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شرکت ورق خودرو تقدیر نمودند.

 

 


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*