امروز: جمعه 28 مهر 1396 ساعت 14:01
كد مطلب: 549
تعداد بازدید : 2333
تاريخ انتشار: دوشنبه 8 تیر 1394 ساعت 14:46
آخرین بروزرسانی: دوشنبه 8 تیر 1394 ساعت 14:47

پست در چرخه توسعه کشور از جايگاه ويژه اي برخوردار است

نايب رييس کميته ارتباطات و فناوري اطلاعات مجلس و سخنگوي کميسيون صنايع و معادن گفت: شرکت پست علاوه براينکه يک نهاد خدمات رسان به شمار مي رود، در چرخه توسعه کشور نيز بعنوان يک بنگاه اقتصادي از جايگاه ويژه اي برخوردار است.
1

رمضانعلي سبحاني فر  در گفت و گو با ايرنا، از تقديم اصلاحيه اساسنامه شرکت پست به هيات رييسه مجلس با بيش از ۵۰ امضاء براي رسيدگي خارج از نوبت در صحن علني مجلس خبر داد و افزود: اکنون اصلاحيه اساسنامه پست در نوبت طرح صحن علني قرار دارد تا به تصويب نهايي و ابلاغ برسد.
وي افزود: در اساسنامه جديد ضمن آنکه پست دولتي براي ارائه خدمات پايه پستي تقويت شده، اجازه ورود به اپراتورهاي بخش خصوصي به منظور فعاليت در بخش پست کشور داده شده است.
سخنگوي کميسيون صنايع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: اساسنامه شرکت پست براي تبديل وضعيت به سازمان، اواخر سال ۱۳۹۲ به مجلس شوراي اسلامي ارائه شد اما با توجه به ايام بررسي لايحه بودجه در آن سال، بررسي اساسنامه به سال ۱۳۹۳ موکول شد که تا پايان سال گذشته مورد بازنگري و تصويب قرار گرفت.
وي ساختار حاکم در شرکت پست در طول سال هاي گذشته را ساختاري سنتي عنوان کرد و گفت: اين گونه ساختار به طور حتم نمي تواند پاسخگوي خدمات و نقش آفريني در بخش اقتصاد و بازار باشد لذا اتفاقات انجام شده و همچنين در حال انجام مي تواند جهش بسيار مناسبي را در پست کشور ايجاد کند.
نماينده مردم سبزوار در مجلس با تاکيد بر اينکه، سياست هاي جديد مديريتي و تغييرات ساختاري ايجاد شده، چابک سازي در شرکت پست را به دنبال داشته است، گفت: به طور حتم اصلاح فرايندها و حذف امور موازي کاري مي تواند در تسريع امور و وظايف محوله نقش بسزايي ايفا کند.
سبحاني فر، استفاده بهينه از نيروي کار انساني، تمرکز بر سرويس هاي داراي ارزش افزوده، راه اندازي خدمات جديد پستي و همچنين توسعه بازار و گسترش قرارداد همکاري با بخش هاي مختلف را از ديگر نتايج اصلاح ساختار و حذف فرايندهاي موازي در شرکت پست عنوان کرد.
وي با يادآوري اينکه شرکت پست تا سال ۱۳۹۲ شرکتي زيان ده بوده است، گفت: اين شرکت با سير تحول مناسب و اقدامات موثر موفق شد در سال ۱۳۹۳ از بحران اقتصادي عبور کند.
نايب رئيس کميته ارتباطات و فناوري اطلاعات مجلس با اشاره به اينکه مطابق با مصوبه مجلس اساسنامه جديد پست جمهوري اسلامي در دستور کار قرار گرفته است، اظهار اميدواري کرد که با توجه به اين اساسنامه پس از تصويب نهايي تحولات بيشتري را در پست کشور شاهد باشيم.


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*