امروز: جمعه 28 مهر 1396 ساعت 14:08
كد مطلب: 76
تعداد بازدید : 2898
تاريخ انتشار: شنبه 9 اسفند 1393 ساعت 15:32
آخرین بروزرسانی: یکشنبه 10 اسفند 1393 ساعت 09:36

12 و 13 اسفند ماه

نخستین همایش و نمایشگاه تخصصی فرآورده های غذایی ماندگار برگزار می شود

نخستین همایش و نمایشگاه تخصصی روش های افزایش ماندگاری فرآورده های غذایی (بدون مواد افزودنی) روزهای 12 و 13 اسفند ماه جاری با حضور مسوولان و مقامات سازمان و نهادهای دولتی، مدیران و کارشناسان صنایع غذایی کشور و مهمانانی از پنج کشور اتریش، هلند، دانمارک و در مرکز همایش های بین المللی رازی تهران برگزار می شود.
30

این همایش با هدف هدایت پتانسیل تحقیقاتی کشور به سمت حل مشکلات صنایع غذایی، بررسی روش های افزایش ماندگاری محصول در بخش های تهیه مواد اولیه و فرآوی و بسته بندی، بررسی تخصصی افزودنی های مورد استفاده در صنایع غذایی کشور، شناسایی نیازهای پژوهشی صنایع غذایی کشور، اشتراک دانش و تجارب متخصصان کارشناسان و مسوولان فنی صنایع غذایی برگزار می شود.

از دیگر اهداف برگزاری این همایش شناخت و ارزیابی آخرین دستاوردها و پیشرفت ها در حوزه افزایش ماندگاری تولیدات صنایع غذایی، معرفی جایگزین های طبیعی و تکنولوژی پیشرفته برای کاهش مصرف افزودنی ها و مواد نگهدارنده، معرفی روش های جدید آنالیز افزودنی های صنایع غذایی، ارایه توانمندی های شرکت های ایرانی ارایه دهنده تجهیزات و خدمات در صنایع غذایی و زمینه سازی ایجاد و افزایش ظرفیت تولید فرآورده های غذایی با ماندگاری بالا مورد نیاز در کشور است.

سرفصل های علمی این همایش نیز شامل مواد اولیه صنایع غذایی، تکنولوژی ها و روش های تولید، بسته بندی و نگهداری و پدافند غیرعامل در تولیدات صنایع غذایی و دیگر بخش های مربوطه با حضور مدیران ارشد حوزه سلامت و صنایع غذایی کشور، استادان، متخصصان و کارشناسان داخلی و خارجی مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.

ارایه مقالات علمی منتخب به صورت سخنرانی و پوستر، ارایه مورد کاوی های منتخب صنایع غذایی، ارایه طرح های پژوهش و فراخوان ارایه راه حل، معرفی تکنولوژی های نو در افزایش ماندگاری محصولات صنایع غذایی، برگزاری سمینارها و کارگاه های آموزشی و کلینیک مشاوره صنایع غذایی از دیگر برنامه های این همایش است.

طی برگزاری این همایش بیش از 20 سخنرانی داخلی و خارجی، پنج کارگاه و سمینار آموزشی، سه نشست علمی و میزگرد تخصصی و بیش از 140 مقاله منتخب به صورت سخنرانی و پوستر در پنج سالن به صورت همزمان ارایه خواهد شد.

همچنین مقالات برتر نخستین همایش روش های افزایش ماندگاری فرآورده های غذایی از سوی سازمان های بزرگ دولتی مورد تقدیر قرار خواهد گرفت و به آنها گواهینامه(ای اس پی ای ام) اتحادیه اروپا اعطا خواهد شد.

یادآور می شود که همزمان با برگزاری این همایش نمایشگاه تخصصی معرفی فرآورده های غذایی بدون افزودنی و روش های افزایش ماندگاری فرآورده های غذایی در سه بخش معرفی غذاهای آماده و دیگر فرآورده های غذایی ماندگار، ارایه دهندگان خدمات، تجهیزات و روش های تولید فرآورده های ماندگار و معرفی تکنولوژی های نوین بسته بندی ارتقاء دهنده ماندگاری برگزار خواهد شد.

شرکت های فعال در حوزه های خدمات و تجهیزات صنایع غذایی، تامین کنندگان مواد اولیه صنایع غذایی، فعالان حوزه بسته بندی و همچنین شرکت های تولید کننده فرآورده های غذایی دارای ماندگاری جهت معرفی انواع غذاهای آماده و دیگر محصولات تولیدی با قابلیت ماندگاری بالا در دمای محیط که بدون بکارگیری مواد افزودنی تولید و در بازار عرضه می شود در این همایش و نمایشگاه حضور دارند.


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*