امروز: جمعه 28 مهر 1396 ساعت 14:08
كد مطلب: 1633
تعداد بازدید : 2167
تاريخ انتشار: چهارشنبه 14 مرداد 1394 ساعت 16:43
آخرین بروزرسانی:

سامسونگ، پیشرو در انتقال فن‌آوری روز دنیا به ایران

شرکت تکوین الکترونیک، تولید کننده انواع محصولات خانگی در ایران، در ادامه بومی سازی تولیدات خود و انتقال تکنولوژی‌های روز دنیا به ایران موفق شد خط دوم تولید لباسشویی سامسونگ را به خطوط تولیدات مختلف لوازم خانگی اضافه کند.
10

 امیرحسین میرمحمد صادق، مدیرعامل شرکت تکوین الکترونیک، به مناسبت روز خبرنگار و در مراسم افتتاح خط دوم تولید لباسشویی در کارخانه تکوین الکترونیک، پس از بازدید خبرنگاران از بخش‌های مختلف این شرکت، گفت: مهم‌ترین هدف سامسونگ در ایران، افزایش تولید در بخش‌های مختلف و راه‌اندازی خطوط تولید محصولات متنوع است.

وی با بیان آن که به طور مثال سهم عمده بازار ایران در محصولات لباسشویی به کالاهای کره‌ای مربوط است، تصریح کرد: این شرکت برنامه‌های زیاد و متنوعی برای دوره پساتحریم دارد که در وهله نخست، پوشش کامل و گسترده بازار و در مرحله بعدی، انتقال تکنولوژی و فن‌اوری روز دنیا به ایران است.

وی درخصوص افزایش تعرفه واردات لوازم خانگی کره‌ای، گفت: به نظر می‌رسد برداشت وزارت صنعت از نحوه همکاری کره‌ای‌ها در صنعت لوازم خانگی با ایران در شرایط تحریم یک سوءتفاهم بوده است، چرا که در زمان تحریم بسیاری از شرکت‌های کره‌ای همچنان همکاری خود را با تولیدکنندگان ایرانی ادامه داده و حتی در نقل و انتقالات پول نیز ایران را حمایت کرده‌اند.

عضو انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی در پاسخ به سئوال مهر افزود: بر این اساس با مذاکراتی که با وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته، این سوء‌تفاهم برطرف و افزایش تعرفه واردات لوازم خانگی کره‌ای منتفی شده است.

میر محمد صادق با بیان این مطلب که هدف اصلی این شرکت انتقال تکنولوژی و بومی سازی کامل محصولات سامسونگ در بخش لوازم خانگی است افزود: هدف ما در کنار افزایش تولیدات استفاده از تکنولوژی روز دنیا و تولید همزمان با استاندارد‌های سامسونگ می باشد مدیر عامل تکوین الکترونیک با تجلیل از اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار و تبریک این روز خبرنگاران را بازوی قدرتمند صنعتگران دانست و تصریح کرد که جمیع اصحاب رسانه‌ها هستند که می توانند در دوره‌ای که بعنوان پسا تحریم از آن یاد می‌شود فعالیت‌های از این قبیل را که منافع ملی در آن نهفته است را به اطلاع افکارعمومی برسانند.

وی افزود تکوین الکترونیک یکی از واحدهای گروه سام است که با پشتوانه تجربه موفق واحدهای تولیدی تلویزیون و مانیتور در تولید متنوع و به روز انواع محصولات سامسونگ اهداف بلند مدت دیگری را نیز دنبال می کند.

مدیر عامل تکوین الکترونیک گفت: تولید موتور DIM لباسشویی سامسونگ که با تکنولوژی Digital invertor جدید ترین نوع موتورهای کم مصرف و با دوام است در کشور توسط همین کارخانه به تولید انبوه خواهد رسید وی خاطر نشان ساخت در حال حاضر با شرکت سامسونگ کره با توجه به شرایط جدید اقتصادی و پسا تحریم به توافق رسیدیم که نه تنها این تکنولوژی به ایران منتقل گردد بلکه ساخت تمامی قطعات با همین روش انتقال تکنولوژی به این کارخانه منتقل شود.

میر محمد صادق با توجه به اشتغال مستقیم بیش از ۷۰۰ نفر در این واحد تولیدی ابراز امیدواری کرد که با افزایش خطوط و انتقال تکنولوژی این اشتغال به بیش از ۱۲۰۰ نفر افزایش یابد وی در رابطه با ظرفیت تولید ماشین لباسشویی گفت خط اول تولید این کارخانه با ظرفت ۸۰۰ دستگاه در هر شیفت مدتهاست که عملیاتی و مشغول بکار است و با راه اندازی خط دوم که امروز شاهد گشایش آن هستیم بواسطه استفاده از تکنولوژی جدید تر امکان افزایش تولید در این خط در هر شیفت ۱۴۰۰ دستگاه امکان پذیر شده است.

مدیرعامل تکوین الکترونیک افزود بدلیل آنکه برنامه اولیه ما صادرات محور بوده و با این افزایش ظرفیت بیش از مصرف داخل تولید خواهیم داشت، بزودی و با همکاری سامسونگ بخش بازاریابی خارجی در تکوین الکترونیک راه اندازی خواهد شد که با توجه به اینکه مجوز صادرات را از سامسونگ داریم امیدواریم به بازار صادراتی منطقه نیز دست یابیم.

وی در خاتمه یادآور شد که در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی و تدابیر دولت، بزرگترین دستاورد ما انتقال تکنولوژی روز به نیروهای کار جوان و باهوش ایرانی خواهد بود.


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*