امروز: جمعه 28 مهر 1396 ساعت 14:07
كد مطلب: 5422
تعداد بازدید : 3371
تاريخ انتشار: یکشنبه 13 دی 1394 ساعت 16:34
آخرین بروزرسانی:

مدیر پروژه خودرو ساینا تشریح کرد:

خودرو ساینا، محصول جدید سایپا

مدیر پروژه خودرو ساینا از تولید آزمایشی موفقیت آمیز این خودرو در شرکت سایپا کاشان خبر داد و گفت: نصب و راه اندازی خط تولید بدنه ساینا به اتمام رسیده و مجوز شمارهگذاری آن از مراجع قانونی ذی ربط اخذ شده است.
sina-sipa

شهریار قاسمزاده، با اشاره به ویژگیهای این خودرو اظهارکرد: ساینا بر روی پلتفرم ایکس200 طراحی شده و تغییرات آن شامل طراحی جدید در چراغهای جلو و عقب، مهشکن جلو و عقب، گلگیرها، درب موتور، درب صندوق، جلو پنجره، آینهها و تریم داخل شامل داشبورد، رودریها و دستگیرههای داخلی و خارجی و سیل پروتکتور است.

وی در خصوص برنامه تولید این خودرو در شرکت سایپا کاشان تصریح کرد: درحال حاضر برنامه ریزی جهت افزایش تولید و همزمان با آن تکمیل فرآیند به کیفیترسانی و به ظرفیترسانی در دست انجام است تا پیش نیازهای پیش فروش خودرو فراهم شود.

مدیر پروژه خودرو ساینا درخصوص میزان تولید این خودرو تاکید کرد: ظرفیت خط تولید ساینا،40 دستگاه در ساعت است که با محصولات سایپا 111 و تیبا  مشترک بوده و براساس MPS سالیانه میزان تولید مشخص خواهد شد.

قاسمزاده در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: ساینا تمامی استانداردهای مورد نیاز را پاسخگو بوده و نیز الزامات ایزو فیکس و کمربند سه نقطه ای در آن رعایت شده است. همچنین بنا بر نیاز بازار و تغییرخواستههای مشتریان تولید مدل EX این خودرو در دستورکار است که دارای سیستم تهویه اتوماتیک، رینگ اسپرت، شیشه بالابر عقب برقی و در آینده نزدیک، سنسور دنده عقب است.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص تولید این خودرو با گیربکس اتوماتیک نیز اظهار کرد: به منظور برآورده کردن یکی از نیازهای جدید مشتریان در بازارهای داخلی و صادراتی، پروژه تولید این خودرو با گیربکس اتوماتیک نیز آغاز شده و در آینده بر روی این خودرو نصب خواهد شد.

وی همچنین افزود: این خودرو با توجه به امکانات خود، در رده قیمت 26 تا  28 میلیون تومان به بازار ارائه خواهد شدکه البته با توجه به امکانات خودرو و حدود قیمتی آن انتظار میرود تا سهم بازار خودرو بین 25 تا 30 میلیون تومان را افزایش دهد.

 قاسمزاده تصریح کرد: خط بدنه این خودرو با خودرو تیبا مشترک است و از فیکسچرهای دو منظوره برای کاهش هزینهها و ایجاد انعطاف و افزایش سرعت در تولید خودرو استفاده شده است، ضمن اینکه به کارگیری فناوری رباتیک در سطح گسترده از ویژگیهای این خط تولید است.

مدیرپروژه خودرو ساینا درخاتمه گفت: پروژه طراحی و تولید خودرو ساینا تجربهای ارزنده بوده و دست آوردهای مهمی برای مجموعه گروه خودروسازی سایپا به ارمغان آورده است که امیدواریم با ارائه این محصول به بازار، جایگاه و ارزش برند سایپا بیش از پیش ارتقا یابد.


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*