امروز: جمعه 28 مهر 1396 ساعت 14:09
كد مطلب: 184
تعداد بازدید : 2083
تاريخ انتشار: دوشنبه 10 فروردین 1394 ساعت 17:13
آخرین بروزرسانی:

گزارش خبرنگار اعزامی فارس با ناوگروه ۳۳

تمرین تصرف ناو و انجام عملیات سوخت‌گیری توسط ناوگروه نیروی دریایی ارتش در اقیانوس هند

یگان‌های حاضر در ناوگروه ۳۳ نیروی دریایی ارتش، در جریان حضور خود در اقیانوس هند، عملیات‌های تبادل، سوخت‌گیری و تصرف ناو را تمرین کردند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس، یگانهای حاضر در ناوگروه 33 نیروی دریایی ارتش متشکل از ناو لجستیک بندرعباس و ناوشکن شهید دریابان نقدی، در جریان حضور خود در ماموریت اقیانوس هند و آبهای جنوب شرق آسیا، عملیات های تبادل، سوختگیری و تصرف ناو را تمرین کردند.

در جریان عملیات سوختگیری که با انجام عملیات یدک همراه بود، ناو بندرعباس توانست با موفقیت به ناوشکن نقدی سوخت داده و این عملیات نیز در حین حرکت صورت گرفت.

عملیات سوخت رسانی خصوصا در دریاهای خراب و متلاطم، یکی از سخت ترین و خطرناک ترین عملیاتهای میان شناورهای سطحی است که انجامشان دقت و توان بالایی لازم دارد و افسران جوان حاضر در این ناوگروه با انجام موفق آن، آمادگی و تخصص خود را به نمایش گذاشتند.

همچنین عملیات تصرف شناور بیگانه یکی دیگر از برنامه های این ناوگروه در جریان این ماموریت بود که طی آن تفنگداران و تکاوران دریایی، ضمن مانور تصرف ناو، مراکز مهم شناور نظیر موتورخانه و پل فرماندهی را به اشغال خود درآورده و پس از بازرسی و کسب اطلاعات از ماموریت، مقصد و مشخصات شناور، اقدام به آزادسازی آن کردند.

ناوگروه سی و سوم اطلاعاتی، عملیاتی و آموزشی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ماموریت خود در آبهای دوردست و جنوب شرق آسیا را از ابتدای بهمن سال 93 آغاز کرده و ضمن عبور از خط استوا و تنگه مالاکا، در 3 کشور سریلانکا، اندونزی و هند نیز پهلوگیری کرده است.

منبع خبر : خبرگزاری فارس


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*