امروز: جمعه 28 مهر 1396 ساعت 14:15
كد مطلب: 17
تعداد بازدید : 1225
تاريخ انتشار: جمعه 17 بهمن 1393 ساعت 23:23
آخرین بروزرسانی: سه شنبه 28 بهمن 1393 ساعت 11:51

علی صالح‌آبادی

تغییر رئیس سازمان بورس قطعی شد

علی صالح‌آبادی پس از حدود یکدهه سکانداری بازار سرمایه، از ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار ایران کنار می‌رود تا جای خود را به محمد فطانت‌فرد بدهد.
رئیس سازمان بورس

علی صالح‌آبادی پس از حدود یکدهه سکانداری بازار سرمایه، از ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار ایران کنار می‌رود تا جای خود را به محمد فطانت‌فرد بدهد.
یک مقام آگاه در سازمان بورس اوراق بهادار در گفت‌وگو با مهر از جابه جایی قطعی علی صالح‌آبادی از ریاست سازمان بورس اوراق بهادار به بانک توسعه صادرات خبر داد.
وی افزود: صالح آبادی حدود یک دهه در بازار سرمایه فعالیت کرده و قرار است که پس از این مدت، محمد فطانت‌فرد، عضو هیات مدیره بانک ملی ایران به عنوان رئیس جدید سازمان بورس اوراق بهادار معرفی شود.
وی با بیان اینکه هنوز حکمی در این زمینه صادر نشده است، افزود: طی روزهای گذشته این موضوع مطرح شده است.
براساس قانون فعلی بازار سرمایه، سازمان بورس، مؤسسه عمومی غیردولتـی اسـت کـه دارای شخـصیت حقـوقی و مـالی مـستقل بـوده و از محـل کارمزدهای دریافتی و سهمی از حق پذیرش شرکت‌ها در بورس‌ها و سایر درآمدها اداره خواهد شد.
در ماده 6 این قانون آمده است که هیئت مدیره سازمان دارای 5 عضو است که از میان افراد امین و دارای حسن شهرت و تجربه در رشته مـالی ، منحصراً از کارشناسان بخش غیردولتی به پیشنهاد رئیس شورا و با تصویب شورا انتخاب می شوند و رئیس شورا حکـم اعضای هیئت مدیره را صادر می کند.
در ماده 8 نیز آمده که “مدت عضویت هر یک از اعضای هیئت مدیره پنج سال است و انتخاب مجدد آنان برای یک دوره دیگر بلامانع است. از سویی دیگر در ماده 9 قانون بازار سرمایه می‌خوانیم: “رئیس هیئت مدیره سازمان بورس از بین اعضای هیئت مدیره به پیشنهاد اعضا و تصویب شورا برای مدت سـی مـاه تعیین خواهد شد.
صالح آبادی از 30 مهر ماه 1384 به عنوان دبیر کل بورس اوراق بهادار تهران انتخاب و پس از تصویب قانون بازار سرمایه در اول آذر ماه همان سال به عنوان رئیس و عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار و دبیر شورای عالی بورس تا به امروز مشغول به کار بوده است.


نظرات (1)

توسط پنج شنبه 7 مرداد 1395 ساعت 11:42
سلام من یک سوال فنی دارم! چرا در شرکت ها و بانک ها و سازمان های زیر مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی این همه عزل و نصب داریم؟! اکثر مدیران بانک ها تغییر کردند! رییس بیمه مرکزی عوض شد! ظرف 8 ماه، سه مدیرعامل به بیمه ایران آمدند! حالا هم که رییس بورس تغییر کرده است؟ به نظر می رسد که آقای وزیر یا کارتیمی بلد نیستند و مستبدند یا از همان ابتدا انتخاب های غلطی درخصوص مدیران دارند و با تغییرات مکرر مدیران و آزمون و خطا باز هم به انتخاب مورد نظر و درست نمی رسند! یا اصولا کار اقتصادی بلد نیستند و فقط به درد استادی دانشگاه می خورند! ایشان در یکسال باقیمانده از دولت، قرار است با آبروی چند مدیر و چه مقدار از بیت المال بازی کنند تا حساب کار دستشان بیاید؟! آزمون و خطا هم حدی دارد!!!

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*